Koridory a vysokorychlostní tratě
Železničné koridory TEN (TransEuropean Network) na území SR:
IV. Szob - Štúrovo - Bratislava - Kúty - Břeclav
V. Kittsee - Bratislava - Žilina - Košice - Čierna n/Tisou - Čop
VI. Žilina - Čadca - Skalité - Zwardoń
IX. Hidasnémeti - Košice - Prešov - Plaveč - Muszyna
Práce na nich síce slimačím tempom, ale predsa-len postupujú, a tie sú námetom tejto diskusie ...
Dopravne stavby Reming Consult a.s.
_________________________________________________
Železniční koridory na území ČR:
I. st.hr. Německa - Děčín - Praha - Česká Třebová - Brno - Břeclav - st.hr. Rakouska
II. st. hr. Rakouska - Břeclav - Hodonín - Přerov - Ostrava - Petrovice u Karviné - st. hr. Polska
III. Cheb st.hr. - Mariánské Lázně - Plzeň - Beroun - Praha - Česká Třebová - Přerov - Ostrava - Bohumín - st. hr. Slovenska
IV. st. hr. Německa - Děčín - Praha - České Budějovice - Horní Dvořiště - st. hr. Rakouska
Železniční koridory (eStav.cz)
Železniční koridory
Železniční koridory ČR
politika je svinstvo, Branko Obálka robil len to či niekomu vyhovovalo. Mestské peniaze potom skončili na účtoch kadejakých strašne úspešných podnikateľov.
Otázka: Na novobudovanej železničnej zastávke Dolné Kočkovce bola osadená tabuľa s názvom zastávky, ktorej formát písma a vzhľad už na prvý pohľad nie je v súlade s platnou normou TNŽ 73 6390 (napr. tabuľa na zrekonštruovanej budove žst. v Trnave či v Piešťanoch je, podľa Vášho vyjadrenia, v súlade s touto normou a má úplne odlišný vzhľad). Prečo bola takáto tabuľa, ktorá nie je v súlade s platnou normou TNŽ 73 6390, na zastávke Dolné Kočkovce osadená?
Odpoveď ŽSR: Na novobudovanej železničnej zastávke Dolné Kočkovce bola osadená tabuľa s názvom zastávky, ktorej formát, písmo a vzhľad sú v súlade s projektovou dokumentáciou, ktorá bola v r. 2013 zosúladená s platnými Technickými špecifikáciami interoperability (TSI), ktoré v čase realizácie železničných staníc Trnava a Piešťany neboli v platnosti.
Takže vraj nová norma, platná asi len od začiatku roka 2013.... No dobre. A prečo je nová tabuľa na stanici v Trnave iná ako tá v Piešťanoch?
Otázka: ŽSR pred časom informovali, že používajú jednotný vizuál pre označenia zastávok a staníc. Ak je to pravda, z akého dôvodu nebol tento dodržaný aj na práve rekonštruovanej stanici v Trnave - tabuľa s názvom stanice má odlišný (tenší) font písma, než napr. tabuľa v Piešťanoch či Trenčianskych Bohuslaviciach (podobne aj piktogramy).
Odpoveď ŽSR: Projektová dokumentácia tabúľ na výpravnej budove v Trnave a aj v Piešťanoch je v poriadku a je v súlade s platnou TNŽ 73 6390, platnou od 01.03.2011.
Svetelné informačné tabule umiestnené na budovách v ZST Piešťany a Trnava sú zrealizované podľa schválenej projektovej dokumentácie, ktorá je spracovaná v zmysle novej normy TNZ 73 6390. Výrobcovia a dodávatelia tabúľ potvrdili súlad s predmetnou normou.
Aha jasné, takže sme asi všetci slepí...
Toto sa fakt nedá nazvať inak ako IDIOTIZMUS.
mikulik: Ja si osobne myslím, že L3 na "klasickú" železnicu nikto nikdy ani neuvažoval. L3 je určená primárne na trate s čiastočne uzavretou prevádzkou, teda na rôzne prímestské rýchlodráhy či koridory pre rýchlu osobnú dopravu. Predsalen kým L1 a L2 sú "klasické" vlakové zabezpečovače, L3 už vyznáva filozofiu CBTC, ktorá vznikla v prostredí metra a S-bahn. L3 v plnej paľbe nie je nikde ani v teoretickej realizácii, čo v realizácii je, je jeho odľahčená verzia (ETCS Low Cost/ETCS Regional) s pevnými oddielmi, ktorá je určená primárne na regionálne trate.
Ale inak palec hore ako rýchlo sa to sprevádzkovalo (oproti BA - NM)