Koridory a vysokorychlostní tratě
Železničné koridory TEN (TransEuropean Network) na území SR:
IV. Szob - Štúrovo - Bratislava - Kúty - Břeclav
V. Kittsee - Bratislava - Žilina - Košice - Čierna n/Tisou - Čop
VI. Žilina - Čadca - Skalité - Zwardoń
IX. Hidasnémeti - Košice - Prešov - Plaveč - Muszyna
Práce na nich síce slimačím tempom, ale predsa-len postupujú, a tie sú námetom tejto diskusie ...
Dopravne stavby Reming Consult a.s.
_________________________________________________
Železniční koridory na území ČR:
I. st.hr. Německa - Děčín - Praha - Česká Třebová - Brno - Břeclav - st.hr. Rakouska
II. st. hr. Rakouska - Břeclav - Hodonín - Přerov - Ostrava - Petrovice u Karviné - st. hr. Polska
III. Cheb st.hr. - Mariánské Lázně - Plzeň - Beroun - Praha - Česká Třebová - Přerov - Ostrava - Bohumín - st. hr. Slovenska
IV. st. hr. Německa - Děčín - Praha - České Budějovice - Horní Dvořiště - st. hr. Rakouska
Železniční koridory (eStav.cz)
Železniční koridory
Železniční koridory ČR
Ja len pridavam jeden clanok, ktory visiel v casopisse Zeleznicna Revue c. 2
Pise sa tam o tuneloch na useku Lucivna - Vazec - Svit - Strba
Pripajam skeny z casopisu
A zaroven pridavam dost strucny text ku Kysackemu zeleznicnemu tunelu v linku
http://amberg.sinet.sk/projekty_detail.php?id=13&lg=sk
(lupa.cz)
A k tým intervalom: Ak je sled vlakov poskladaný takto, svedčí to o tom, že hlavný prepravný dopyt je zrejme na trase, kde to ide všetko spolu. Z miesta kde sa linky rozdeľujú môže pritom ísť ešte aj nejaká iná linka a podobne. Takže problém s tým, že niekto potrebuje ísť ausgerechnet nejakú trasu mi príde skôr ako zástupný.
1. Izolatory enem na DC sa neskaj uz nemvyrabaju
2. DC drot je z pohladu AC vlastne predimanzovany,
mame odpoved jednoznacne ANO
Práce na modernizaci železniční trati a stanic mezi Bystřicí nad Olší a Mosty u Jablunkova jsou přibližně v polovině. Pětimiliardová akce, kterou financuje Státní fond dopravní infrastruktury a Evropská unie, má skončit v roce 2011.
Po Bystřici, která je už hotová, se stavební ruch přesunul do Návsí a Hrádku. „Trať přes Hrádek bude posunuta zhruba o deset metrů, staví se tedy takzvaně na zelené louce,„ připomněl Karel Veškrňa ze Správy železniční dopravní cesty – Stavební správy Olomouc. Podle něj je možné pracovat vždy jen na jedné stanici a na jednom mezistaničním úseku. Kvůli obří akci je ve stanicích omezen pohyb cestujících, optimalizace přináší výluky, někdy i zpoždění vlaků. Na konci června skončila výluka první koleje v úseku Návsí-Mosty u Jablunkova, která byla 8. července překlopena do druhé traťové koleje. „Kromě toho v Návsí skončila výluka liché kolejové skupiny. Pro cestující to znamená, že začnou využívat nové ostrovní nástupiště a podchod. Zároveň se začne pracovat na liché koleji, takže v prostoru mezi nástupištěm a výpravnou vznikne staveniště. Pohyb cestujících v těchto místech bude značně omezen,„ upozornil Karel Veškrňa. Mezi Hrádkem a Návsím se navíc musejí mít na pozoru i řidiči. U dvou stanic si cestující zvykají na změny v jejich názvu - z Bystřice nad Olší je nyní Bystřice (Bystrzyca), rovněž Jablunkov – Návsí se mění na přehlednější Návsí. Po dokončení zde bude nádraží vypadat podobně jako v Bystřici. Nepůjde jen o nová nástupiště, čekárny a podchody, ale také o bezbariérové přístupy včetně výtahů pro imobilní cestující, počítá se s prvky pro snadnější pohyb zrakově postižených a změní se rovněž informační systém.
(Frýdecko-místecký a třinecký deník)
Aleš_Liesk.
29. 6. 2009 9:48:47
RE: Koridory
JohnZ: okolo přibližně baj voko odhadem asi zhruba cca 25 000 CZK včetně montáže. Když si jich vobjednáte 1000 ks, tak zřejmě budou levnější :-)
Zde ještě poznamenám, že MIB se dodává jako celek (tj. do jednoho místa jeden MIB, na dvojkolejku 2 MIBy) a ne jako balízy, které se sice taky dodávají jako celek, ale do jednoho místa potřebujete 2 ks, na dvojkolejku pak 4 ks.
Ohledně intervalu bych jen podotkl, že při následném mezidobí 3 minuty nemusí platit, že všechny vlaky jedou do stejné/ých stanice/-.
Když vám zavře řidič tramvaje dveře před nosem s tím, že "za minutu jede další tramvaj", tak vám to může pomoc (pokud jedete v té části trasy, kde jsou obě linky vedeny stejně), ale taky nemusí, pokud potřebujete ausgerechnet tu linku, co vám právě ujíždí (třeba jedete až na konečnou) a další jede za 20 minut... Takže s tím "nečekáním na přípoje" je to složitější.
Pri intervale 15 min a menej si dovolím tvrdiť, že sa na nejaké prípoje naozaj brať ohľad nemusí ...
Ašte sa chcem spýtať, aké sú investičné náklady na vyrobenie a namontovanie jedneho MIBu pre AVV, pýtal som sa už dávnejšie, no nedostal som odpoveď.
(však i mně to dneska jde )
ad Teplicka: Vsetko bude pripravene na AC sustavu.
Ci aj drotovo to neviem ale zab. zar. urcite ano.
Ale mi to dnes ide...cooo?
S tou preplnenostou trate... ZSSK vyraba meskania aj na tratiach, kde vacsiu cast dna iba vtaciky spievaju, takze aj ked preplnenost urcite vplyv ma, tak zase nie na tak krute meskania, ake su u nas samozrejmostou. Ale vsak co, substrat si uz zvykol...
Netvrdím, že není možno jezdit i v tříminutovém intervalu bez zpoždění, ale zas to něco stojí - třeba to, že nečekám na zpožděné přípoje.
Vlakem jezdím občas (několikrát měsíčně) a dění na ČD celkem sleduji, ale o nějaké "chroničnosti" zpoždění bych nemluvil. Samozřejmě v současné době, kdy je spousta tratí ještě postižená velkou vodou, to vypadá jinak.
len ktovie, kedy sa zacne stavat...ci kriza urobi skrt cez rozpocet...