Ako som sa ocitol na jednej peknej akcii

» Návrat

Pridané: 8.6.2011 8:00
Autor: Pavol Jurček, nick: » paljur

Ako som sa ocitol na jednej peknej akcii Je 28. 5. 2011, sobotné dopoludnie. Vonku prší a ja len tak polihujem z boľavými krížami na posteli. Cez šum dažďa začal prenikať aj zvuk nejakého motora. Pomyslím si, že sa asi otáča nejaký nákladiak. Len mi bolo divné, že stále mu motor vrčí rovnako. Akosi mi to nedalo, tak som pozbieral chuť, aby som vstal a pozrel sa von oknom, čo sa deje. Pozerám, „sánka dolu“ a idem si oči „vyočiť“.

 
  

 


Vonku na koľajniciach, kde už ani nákladný vlak poriadne neprejde a nie tak ešte osobná doprava (ktorá bola v roku 2003 zastavená) stojí Hurvínek M 131.1443.

Nebolo mi viacej treba. Zobral som foťák na plece, dáždnik do ruky a už ma nebolo. (Aj som zabudol, že som ležal z boľavými krížami :-), ale neskôr sa „ozvali“ ...) Ešte som chvíľu čakal, či náhodou nepôjde hneď naspäť zo stanice, do ktorej medzitým zašiel.

Ale márne. Nič sa nedialo. Tak som sa tomu išiel pozrieť na „zúbok“. Kráčam po koľajách a striehnem, či si to náhodou s tým odchodom nerozmyslel. A veruže nie. Okolo neho hŕstka ľudí, ktorá dokonca aj niečo vykladá. Prídem bližšie a vidím známe tváre. Stále som netušil, čo sa vlastne deje. Po pripojení sa k hŕstke ľudí, som na otázku, čo sa tu deje, dostal odpoveď „prišli sme vyvetrať Hurvínka“. Tak si členovia Spoločnosti Považskej Dráhy Žilina urobili taký malý výlet na „zabudnutú“ trať do Lednických Rovní, ktorá minulý rok oslavovala sto rokov.

Všetci z úsmevom na tvárach sa tešili z pekného, aj keď dosť upršaného dňa. A keď akcia, tak poriadna! Nemohol tam chýbať gril a všetko, čo k tomu patrí. Najskôr ho bolo treba „naštartovať“ na čo je dobrý odborník sám šéf SPDŽ Lumír Kunc (nick E499.001). A potom už sa to rozbehlo, len taký „rachot“...

Všetko dobre fungovalo. Veď prečo by nemalo. Zohratá partia ukázala, že sa vedia postarať aj o také veci, ako je grilovanie a príprava niečoho pod zub. 

Hurvínek zatiaľ v daždi odpočíval a čakal, kedy si ho niekto všimne.

A aj sa dočkal. Omladine sa zachcelo trochu povoziť, tak sa pod skúseným dozorom trochu popremávali po stanici. Hneď tam bolo veselšie. Aspoň na chvíľu to tam trochu ožilo a od posledného osobáku na tejto stanici už uplynulo 7 mesiacov. A aj to bolo pri príležitosti osláv storočnice trate. No čo už narobíme. Taký je osud viacerých tratí a staníc. Na Slovensku je to tak...

Treba sa starať aj o mladú generáciu, lebo sa ľahko môže stať, že s tými mašinkami nebude mať kto jazdiť.

Počasie moc neprialo, ale nálada bola výborná. Zatiaľ ,čo „účastníci zájazdu“ obdivovali krásy a pamätihodnosti Lednických Rovní a blízkeho okolia, členovia klubu SPDŽ pre hladných a mokrých výletníkov museli nachystať ďalší bod programu.

Popri zábave a veselom rozprávaní bolo treba pripraviť aj druhý chod. Jednoducho: hlad, je hlad.... Prišlo sa na to, že gril, ktorý si doniesli, nebol dostatočne prispôsobený na momentálne potreby, tak som sa rozhodol, že priložím aj ja ruku k dielu a poskytol som moje zariadenie. Nie je to žiadna sláva, ale je to praktické a účelové.

Napokon z jedením všetko dobre dopadlo a s plnými bruchami sa pokračovalo vo veselých debatách a zábave.

Na koniec ešte jedno spoločné foto.

Potom sa už len poupratovalo a pripravilo na odchod do Púchova. Dostal som pozvanie, aby som sa zviezol s nimi, tak som si spratal veci a už sa aj išlo. Za stále daždivého počasia sme vyrazili z Lednických Rovní do Púchova (takýto priamy spoj som v živote nezažil :-))

V každom prípade to bol pekný, aj keď upršaný deň, ktorý som ešte ráno v posteli ani netušil, ako začne a už vôbec nie, ako dopadne. Taká bola moja sobota, za ktorú ďakujem všetkým zúčastneným a priateľom.

Pavol Jurček


Galéria k článku

Počet: 37     Stránky: / 2        

Foto M 131.1443 na trati do Lednických Rovní, 28. 5. 20 ...

Foto Hurvínek M 131.1443 v žst. Lednické Rovne, 28. 5. ...

Foto Zahájenie grilovania v Lednických Rovniach, 28. 5. ...

Foto Zahájenie grilovania v Lednických Rovniach, 28. 5. ...

Foto Zahájenie grilovania v Lednických Rovniach, 28. 5. ...

Foto Hurvínek čakajúci v daždi v zabudnutej staničke, 2 ...

Foto Hurvínek čakajúci v daždi v zabudnutej staničke, 2 ...

Foto Posun v žst. Lednické Rovne, 28. 5. 2011, © Pavol ...

Foto Aj mládež sa zaúčala, 28. 5. 2011, © Pavol Jurček
nasledujúce obrázky »
Súvisiace trate

  • ŽSR-124: Trenčianska Teplá - Lednické Rovne

Súvisiace odkazy

Diskusia

Pozn.: Názory diskutujúcich sa nemusia zhodovať s názormi VLAKY.NET.

Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.

» Pridaj diskusný príspevok s obrázkom

Príspevky: 6         Výpis:    
» tatko421 Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 0 1.11.2012 14:29
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Ako som sa ocitol na jednej peknej akcii

pekná akcia,dobre sa mi čítalo a aj som sa dobre pobavil,chlapci len tak dalej o chvílu budete voziť aj ludí,ked budú takéto akcie častejšie a na počasí nikedy nezáleží,hlavná vec,že ste sa zamávali,nie je tak?


» Patak33 Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 0 9.6.2011 11:04
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Ako som sa ocitol na jednej peknej akcii

pozdravujem nadšencov železnice

» karel.f Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
REPORTÉR
Príspevky: 8 355 8.6.2011 21:56
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Ako som sa ocitol na jednej peknej akcii

Skvělá akce a určitě do budoucna nebude jezdit Hurvínek jen sólo. Něco málo mě bylo vo Vrútkách naznačeno. Tak ať se vám daří.

» 887 Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 6 182 8.6.2011 18:25
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Ako som sa ocitol na jednej peknej akcii

pekná reportáž

» djlaminat Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 0 8.6.2011 14:07
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Ako som sa ocitol na jednej peknej akcii» Pierr Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 0 8.6.2011 11:01
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Ako som sa ocitol na jednej peknej akcii

super príbeh,...príjemné čítanie,pekné foto a aj slinky sa mi zbehli na tie grilované špeciality , udeľujem a idem na obed (c: