Naša téma: VLAKY.NET

» Návrat

Pridané: 13.3.2017 8:00

Naša téma: VLAKY.NET Naša redakcia sa vám zvykne prihovárať pravidelne na prelome rokov, v rámci novoročného dňa, kedy prichádza akési zhrnutie roku predchádzajúceho a výhľad a želania do roku začínajúceho. Okrem toho využíva aj možnosť reagovať cez diskusné vlákno VLAKY.NET, kam píšete vaše postrehy, otázky a podnety. Tentokrát však na výzvu smerom ku vám, vlakyneťákom, poslúži pondelková téma na týždeň.

 

 

 

Možno viete, že od prvej polovice januára pracuje redakčný tím oslabený o zaslúžilého člena Zbyňka, ktorému aj touto cestou prajeme do budúcnosti pevnejšie zdravie. Napriek tomu bolo našou snahou, aby to stránka, jej čitatelia, ani autori nepocítili, čo sa týka normálneho režimu fungovania.

Naďalej sú napĺňané krátke správy a vďaka prispievateľom sa zatiaľ darí dodržiavať aj pravidlo "každý deň článok", ktoré má svojich priaznivcov. Zvyšok redakčného tímu začal v novej situácii pracovať na vyššie obrátky, pričom sa posnažil aj o niečo navyše - o drobné zlepšenia v rámci možností, ktoré súčasná situácia dovoľuje.

Takto sa objavili občasné správy o 18. hodine, ktoré sú buď prevzaté z iných zdrojov alebo sa svojou povahou nehodia za hlavnú aktualitu, ale pritom sú dostatočne dôležité alebo zaujímavé. Vznikol rozcestník Výhybka s užitočnými odkazmi na iné stránky, dbá sa o čosi viac na kvalitu článkov, ich jazykovú a štylistickú kontrolu, pričom redakcia nemá problém začínajúcim alebo menej zdatným autorom pomôcť, ako aj iné drobnosti, nie príliš viditeľné navonok. Dúfame, že zmeny technického rázu budú tiež otázkou krátkeho času.

Pomocou do ďalšieho obdobia nám bude v prvom rade vaša autorská tvorba vo forme článkov a aktualít, ktorá je vždy vítaná, ako aj vaše postrehy a fotografie, ktoré píšete a vkladáte do diskusií, čím ich robíte živé, aktuálne a zaujímavé. Podobne tak by sme sa potešili aj rozšíreniu nášho kolektívu a celkovo tým z vás, ktorí môžu byť prínosom pre vybrané sekcie na stránke.

Keď máte nápady a námety, píšte, fotografujte, filmujte a posielajte. Nemusí ísť zákonite len o tému železničnej dopravy, ale aj inú dráhovú alebo mestskú dopravu, ktorá má na stránke tiež svoje miesto. Ak sa materiál svojou povahou nebude hodiť ako hlavná správa, nevadí, vždy je k dispozícii tiež priestor pre vedľajšie správy o 18. hodine. Aj železničné spolky a združenia, ktoré sa v tomto období chcú uchádzať o 2 % z daní, môžu tak urobiť prostredníctvom VLAKY.NET. Keď pridajú niekoľko riadkov a fotografií zo svojej aktuálnej činnosti a plány do budúcna, na čo by prostriedky radi využili, môže im byť stránka nápomocná.

Pravidlá prispievania si záujemci môžu prečítať na týchto odkazoch:

http://vlaky.net/zeleznice/spravy/002222-Jak-prispivat-na-VLAKYNET/

http://vlaky.net/zeleznice/spravy/4593-Reporterem-VLAKYNET-snadno-a-rychle/

Ak myslíte, že máte možnosť a chuť pomôcť nám v našom snažení, s dôverou môžete kontaktovať niektorého z redaktorov.

 

Súvisiace odkazy

Diskusia

Pozn.: Názory diskutujúcich sa nemusia zhodovať s názormi VLAKY.NET.

Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.

» Pridaj diskusný príspevok s obrázkom

Príspevky: 49     Stránky: / 3     Výpis:    
» pavlos26 Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
REPORTÉR
Príspevky: 1 054 16.3.2017 11:46
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Naša téma: VLAKY.NET

Tax, MSTS jsem měl stažený ve starém počítačí i mám koupenou trať, Praha - Břeclav, ale připadá mě to na ovládání složité, to už je lepší Flight simulátor, ten mě baví víc (třeba přistání v Karibiku).No a někdy je taky problém domluvit se s kamarády se kterými se známe léta (tam je problém pracovní a to je taky tak asi 2x do roka).

» Igi Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
ČLEN REDAKCIE
Príspevky: 12 066 15.3.2017 22:04
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Naša téma: VLAKY.NET

Obaja ste si dobre poradili s fotohádankou.

» kamilk Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
REPORTÉR
Príspevky: 2 179 15.3.2017 21:31
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Naša téma: VLAKY.NET

» Igi
» M286.018
Doplním: 1. prístupová cesta k hotelu Remäta

» Tax Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 1 323 15.3.2017 21:00
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Naša téma: VLAKY.NET

@pavlos26: ja robievam zrazy priaznivcov MSTS. Neviem či je to práve Tvoja parketa. Ale inak do písmena to súhlasí s tým čo napísal Pio. Veľa rečí typu "urobte niečo" ale skutek utek, prídu vždy len tí istí. Na jeseň som robil stretko v Bratislave, kolega zas vo februári v Prahe, boli sme tam ako zvyčajne, stále tí istí. Proste kecať urobte to a urobte ono, prečo neurobíte niečo u nás - na to ich je ako maku... škoda reči.

» pavlos26 Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
REPORTÉR
Príspevky: 1 054 15.3.2017 16:12
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Naša téma: VLAKY.NET

Tax, PIO rád bych se taky zůčastnil, pár lidí z vlaky net znám osobně.
V pátek jedu do Budapešti na konzert Mireille Mathieu a už máme domluveno s fanoušky kde se sejdem (Francouzi, němci, rusové atd a víme i v jaké řadě sedíme) a stejné to bylo třeba i v Paříži.Ale to bylo hlavně přes fasebook.Možná tam by mohl být vlaky.net aktivnější a ne jenom stránky.můj nápad.Naláká to mladé třeba.

» Tax Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 1 323 15.3.2017 15:13
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Naša téma: VLAKY.NET

@Pio: To poznám, ja som zorganizoval niekoľko akcií v Bratislave, výsledok bol taký že prakticky vždy prišli tí istí ľudia. Ale rečí že prečo nie je taká akcia aj na Slovensku bolo milión, keď bola akcia prišli 3, 4 či 5 Slováci a zbytok prišiel z Česka. Plnú hubu rečí typu urobte to to má kdekto, ale urobiť už nemá kto ;)

» Pio Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
ČLEN REDAKCIE
Príspevky: 1 849 15.3.2017 10:40
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Naša téma: VLAKY.NET

...Ale inak, keby bola nejaká "stanová" akcia, tak tie staršie už nebudú mať problém .... :-)
Presne o tom to je. Keby to NIEKTO zorganizoval. Organizoval som podobné akcie viac rokov. Bohužiaľ, žiadny nasledovník sa nenašiel.

» M286.018 Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
SPRÁVCA SEKCIE
Príspevky: 16 564 15.3.2017 0:03
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Naša téma: VLAKY.NET

Igi: 2. vetracia šachta Bralského tunela, 3. Handlová.

» mrkvakj Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 99 14.3.2017 22:02
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Naša téma: VLAKY.NET

Vynimka potvrdzuje pravidlo

» Dominik.HK Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
ČLEN REDAKCIE
Príspevky: 978 14.3.2017 20:35
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Naša téma: VLAKY.NET

Tak v tom případě jsem asi nějaký divný nebo zaostalý, když nemám internet v mobilu a nejradši bych si natrvalo ztlumil zvuk - jen ostatní pak nadávají, že se nemohou dovolat. Mně dělá pocit offline velice dobře. Chytrý telefon sice mám, ale na internet ho nepotřebuju, ani o Facebook se nezajímám - mám ho jen z donucení. Mobil mám jen kvůli staženým aplikacím, které se hodí - jízdní řády, mapy apod. Na focení mám foťák, protože chci, aby ty fotky trochu vypadaly. Mobil se navíc při focení drží hrozně blbě.
A stanování? Celé dětství mě štvalo, že moje rodina tomu není nakloněna. Snad to někdy vyzkouším s kamarády.

nasledujúce príspevky »