RegioJet vypraví špeciálny vlak po bratislavských tratiach

» Návrat

Pridané: 22.2.2018 12:00
Autor: Mgr. Jiří Mazal, nick: » Etienne

RegioJet vypraví špeciálny vlak po bratislavských tratiach RegioJet vypraví v sobotu 24. februára v Bratislavy špeciálny vlak, ktorí odvezie cestujúcich po tratiach, po ktorých sa vlakom bežne neodvezú. Vlak odvezie cestujúcich aj cez Prístavný most do Petržalky.

 

 

 

 

 

RegioJet vypraví v spolupráci Klubom priateľov železníc pri Žilinskej univerzite špeciálny vlak, ktorý odvezie záujemcov po bratislavských tratiach, po ktorých sa dnes už cestujúci vlakom neodvezú.

Účastníci akcie tak majú jedinečnú možnosť vrátiť sa späť v čase a vyskúšať si, aké bolo cestovanie v časoch, keď premávali osobné vlaky z centra hlavného mesta cez Prístavný most do Petržalky.

Špeciálny vlak štartuje v sobotu 24. februára o 10:38 na hlavnej stanici v Bratislave a jeho trasa pokračuje cez Rendez, Vajnory, Nové Mesto a Petržalku až do Rusoviec. Späť na hlavnú stanicu sa vráti o 13:04.

RegioJet na túto mimoriadnu jazdu nasadí jednu zo svojich súprav, ktorú využíva na prevádzkovanie linky Bratislava - Komárno. Jednať sa bude o motorovú jednotku radu 628, ktorú dopravca nedávno obstaral za účelom navýšenia prepravnej kapacity v čase špičiek.

Dobrovoľná cena základného lístka je € 7,-, deti do 12 rokov zaplatia € 3,-. Cestovné lístky si je možné dopredu zarezervovať e-mailom na adrese: kpzzu@fpedas.uniza.sk.

Cestovný poriadok

Bratislava hl. st. 10:38
Bratislava východ 10:49
Bratislava-Vajnory 11:02 - 11:13
Bratislava-Predmestie 11:29
Bratislava-Nové Mesto 11:32
Bratislava ÚNS 11:39
Bratislava-Petržalka 11:46
Rusovce 11:57 - 12:20
Bratislava-Petržalka 12:33 - 12:44
Bratislava ÚNS 12:50
Bratislava-Nové Mesto 12:57
Bratislava hl. st. 13:04

RegioJet súčasne pripravil súťaž o najlepšiu fotografiu z mimoriadnej jazdy. Súťažné fotografie môžu záujemcovia posielať na Facebook RegioJetu alebo e-mailom na adresu martin.zarnovicky@regiojet.sk, pričom fotografie budú následne zverejnené na facebookovej stránke RegioJetu. Autor fotografie, ktorá získa najvyšší počet lajkov vyhrá voľný cestovný lístok na vlak z Bratislavy do Prahy a späť alebo na inú ľubovoľnú trasu vlakov RegioJet.

Odkazy:

  1. RegioJet – Wikipédia
  2. Klub priateľov železníc pri Žilinskej univerzite
  3. Malý sprievodca po Bratislavských spojkách - Železničný.net

Úvodná ilustračná snímka: Jednotky radu 628 RJ na bratislavskej hlavnej stanici; zdroj: imhd.sk

Mgr. Jiří Mazal





Súvisiace odkazy

Diskusia

Pozn.: Názory diskutujúcich sa nemusia zhodovať s názormi VLAKY.NET.

Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.

» Pridaj diskusný príspevok s obrázkom

Príspevky: 38     Stránky: / 2     Výpis:    
» intelpetr Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 83 2.3.2018 18:15
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: RegioJet vypraví špeciálny vlak po bratislavských tratiach

Jedna fotka s krátkým textem zde http://lokomotivy.net/zobraz2.php?rada=r_zd&loko=62830200

» Laci Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 2 141 26.2.2018 22:55
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: RegioJet vypraví špeciálny vlak po bratislavských tratiach

Tax: a co fotocky? Su nejake niekde viditelne?



» TomasKobra11 Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 1 110 26.2.2018 21:15
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: RegioJet vypraví špeciálny vlak po bratislavských tratiach

1) foto Bratislava Petržalka
2) Bratislava ustredna nakladna stanica
RE: RegioJet vypraví špeciálny vlak po bratislavských tratiach RE: RegioJet vypraví špeciálny vlak po bratislavských tratiach

» Tax Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 1 373 25.2.2018 11:18
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: RegioJet vypraví špeciálny vlak po bratislavských tratiach

@TomasKobra11: Videl som Ťa na UNS ale nemal som šancu dať Ti vedieť. Stál si tam s akýmsi pánom a bol si bez barlí. A zdal si sa mi nejaký pochudnutý.

» Tax Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 1 373 25.2.2018 11:13
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: RegioJet vypraví špeciálny vlak po bratislavských tratiach

@kamilk: Nevadí, bude dostatok príležitostí. Ty si bežal fotografovať, ja som hľadal niečo na pistie. ostuda, ale v sobotu boo všetko naokolo zatvorené, fungovalo len 5 kávových automatov. Žiandy automat na nealko nápoje, jedine ak tak oproti do mintesca. Tak som s kávou vliezol do vlaku a ostal tam až do konca ;) Tak zas nabudúce.

» Zelená Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 2 468 25.2.2018 6:53
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: RegioJet vypraví špeciálny vlak po bratislavských tratiach

Ahojte všichni. Já jsem tam nemohl jet, ale těším se, že někdo napíše nějaký příspěvek o akci.
Chci jen ujistit, že práci všech redaktorů si velmi vážím a oceńuji vše, co pro nás úplně obyčejné čtenáře a cestující dělají. Etienovi přeji zdárné uzdravení.
Třeba tam vlaky jednou opět budou jezdit. Anebo doufám, že tramvaj bude jezdit dále do hloubi sídliště Petržalka.

» Etienne Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
ČLEN REDAKCIE
Príspevky: 1 028 25.2.2018 6:09
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: RegioJet vypraví špeciálny vlak po bratislavských tratiach

Vidím, že to mohla být dobrá příležitost k seznámení. Ale i kdybych chtěl jet, v pátek mě švihla záda a sotva se hybu :-(

» TomasKobra11 Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 1 110 24.2.2018 21:45
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: RegioJet vypraví špeciálny vlak po bratislavských tratiach

Tak tu to supravu som odfotil v Bratislave Petržalke a Bratislava UNS ani Tax či iný nas nevideli

» kamilk Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
REPORTÉR
Príspevky: 2 318 24.2.2018 20:48
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: RegioJet vypraví špeciálny vlak po bratislavských tratiach

Report bude

» Tax
Tiež som rád pokecal Škoda, že po skončení som Ťa už nevidel, ale utekali sme ešte preskúmať novinky v bratislavskej MHD.
RE: RegioJet vypraví špeciálny vlak po bratislavských tratiach RE: RegioJet vypraví špeciálny vlak po bratislavských tratiach RE: RegioJet vypraví špeciálny vlak po bratislavských tratiach

» Etienne Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
ČLEN REDAKCIE
Príspevky: 1 028 24.2.2018 15:16
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: RegioJet vypraví špeciálny vlak po bratislavských tratiach

Tak doufám, že někdo o tom příspěvek napíše :o)

nasledujúce príspevky »