RENDEZ 2018 - 16. a 17. jún, Bratislava

» Návrat

Pridané: 10.6.2018 18:00
Zdroj: Železničné múzeum ŽSR

RENDEZ 2018 - 16. a 17. jún, Bratislava Jubilejný 20. ročník celoslovenského zrazu historických železničných vozidiel - Rendez 2018 sa uskutoční 16. a 17. júna 2018 v priestoroch starého rušňového depa Bratislava východ. Organizátori pre návštevníkov pripravili víkend plný historických vlakov, vône spáleného uhlia a nafty, ako aj nostalgických jázd v okolí Bratislavy.

Podujatie pripravujú Železnice Slovenskej republiky v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Cargo Slovakia, a.s., Železničnou spoločnosťou Slovensko, a.s., Dopravným podnikom Bratislava, a.s., Klubom železničnej nostalgie Bratislava východ, Klubom priateľov histórie železničnej dopravy Bratislava, ďalšími slovenskými klubmi železničných historických vozidiel (Albatros klub Bratislava, Prievidzský parostrojný spolok, Spolok Výhrevne Vrútky, Spoločnosť Považskej Dráhy Žilina, Klub historickej techniky pri rušňovom depe Zvolen, Klub železničných historických vozidiel Poprad, Občianske združenie Zubačka Tisovec, Klub historických koľajových vozidiel pri rušňovom depe Haniska pri Košiciach, Detská železnica Košice, Podvihorlatský železničný spolok Humenné a Občianske združenie VLAKY.NET) a za podpory celého radu sponzorov. Hlavným mediálnym partnerom podujatia bude Rádio Expres.

Program podujatia:

  • otvorenie výstaviska o 10:00
  • výstava historických železničných vozidiel (defilé na točni v sobotu od 12:30 do 14:00, v nedeľu od 13:00 do 14:00)
  • súbežná jazda dvoch parných osobných vlakov na trati Bratislava Petržalka - Bratislava Nové Mesto (v sobotu aj v nedeľu, odchod z Petržalky o 10.00)
  • vyhliadkové jazdy parnými a motorovými vlakmi v Bratislave a okolí
  • jazdy historickej električky a autobusu
  • stála múzejná expozícia železničných zariadení
  • spolujazdy na stanovišti parného rušňa, na motorovej drezine alebo motorovom vozíku (v sobotu s prestávkou cca od 12:00 do 14:00, v nedeľu cca od 12:30 do 14:00)
  • prezentácia modelových a modulových koľajísk (OZ Vláčikovo, Klub Modrý Horizont, KŽM Vrútky, KŽM Bratislava)
  • vojenská ukážka bojov z 2. svetovej vojny (len v sobotu od 16:00 do 17:00, KVH Carpathia)
  • ukážka policajného zásahu (vždy od 14:00)
  • animačné hry, atrakcie pre deti
  • koncert C. a k. komorného dychového orchestra (v sobotu od 15:00 do 16:00, v nedeľu od 12:00 do 12:50)
  • swingový koncert Funny Fellows (v sobotu od 11:15 do 12:15, v nedeľu od 15:30 do 16:30)
  • koncert skupiny Party Beat s hercom Jurajom Bačom a speváčkou Natáliou Hatalovou (len v sobotu od 14:30 do 15:00)
  • koncert Mira Jaroša pre deti (len v nedeľu od 14:30 do 15:20)
  • vystúpenie kúzelníka Talostana pre deti s následným modelovaním z balónikov (len v nedeľu od 11:00 do 12:00)
  • výstava neželezničnej historickej techniky
  • predaj upomienkových predmetov
  • nočné fotografovanie (len v sobotu od 20:30 do 22:00)

Podujatím bude po oba dni sprevádzať herec Juraj Bača.

Slovenské kluby železničných historických vozidiel predstavia dvadsaťjeden prevádzkyschopných historických hnacích vozidiel (parné rušne 310.433, TIVc 4296, 475.196, 477.013, 498.104 a 555.3008, motorové rušne T 444.1082, T 466.0254, T 478.1201, T 478.3109, T 679.1168 a T 679.1312, motorové vozne M 131.1125, M 131.1443, M 131.1538, M 152.0004, M 152.0160, M 152.0450, M 152.0626, M 262.004 a M 262.007). Ďalšími historickými vozidlami sa budú prezentovať zahraniční partneri - České dráhy, a.s. a Výskumný ústav železniční, a.s. predstavia jedinečný motorový vozeň M 260.001 a poschodovú osobnú súpravu Bp 930, Klub přátel kolejových vozidel z Brna sa predvedie s parným rušňom typu BS 200 - 213.901 a motorovým rušňom 749.254-9, súkromný dopravca Puš, s.r.o. Dvůr Králové nad Labem privezie rušne T 458.1141 a T 669.1069, rakúsky spolok 1. österreichischer Straßenbahn- und Eisenbahnklub sa podujatia zúčastní s parnými rušňami 109.13 a 310.23, južní susedia - MÁV Nosztalgia - sa budú prezentovať motorovým rušňom M 44.209 a najmä parným rušňom 424.247. Viaceré zaujímavé vozidlá predstavia aj štátni dopravcovia - Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. a Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.

 

Mimoriadne historické vlaky:

sobota 16.6.:

1. Parný vlak Trenčín - Nové Mesto nad Váhom - Piešťany - Leopoldov - Trnava - Pezinok - Bratislava východ
(vo vlaku sa neplatí cestovné, cestujúci si budú musieť pri vlaku / vo vlaku kúpiť vstupenku na podujatie)

  príchod odchod
Trenčín   8:50
Nové Mesto nad Váhom 9:12 9:17
Piešťany 9:32 9:37
Leopoldov 9:52 10:00
Trnava 10:13 10:16
Pezinok 10:38 10:41
Bratislava východ 11:00  

Súprava bude: 498.104 + 310.23 + Aa + B + ABa + Bh + WRRm + Bc
Požiarny vlak: 240 ZSSK Slovensko + T 478.1201 + Ds + Zaes + Rah + Rah

 

2. Parný vlak Malacky - Bratislava východ
(vo vlaku sa neplatí cestovné, cestujúci si budú musieť pri vlaku / vo vlaku kúpiť vstupenku na podujatie)

  príchod odchod
Malacky   10:10
Plavecký Štvrtok 10:19 10:21
Zohor 10:29 10:31
Devínska Nová Ves 10:46 10:49
Bratislava Lamač 10:59 11:01
Bratislava hlavná stanica 11:10 11:15
Bratislava Vinohrady 11:23 11:25
Bratislava Rača 11:32 11:35
Bratislava východ 11:40  

Súprava bude: 477.013 + Bai + Bp + T 679.1168

 

3. Parný vlak  Bratislava Petržalka - Bratislava Nové Mesto - Bratislava východ  
(vo vlaku sa neplatí cestovné, cestujúci si budú musieť pri vlaku / vo vlaku kúpiť vstupenku na podujatie)

  príchod odchod
Bratislava Petržalka   10:00
Bratislava Nové Mesto 10:20 10:23
Bratislava východ 10:50  

Súprava bude: 555.3008 + Dd + 6 x Ci + R

Vlak pôjde v úseku Bratislava Petržalka - Bratislava Nové Mesto - Bratislava Predmestie súbežne s nasledujúcim motorovým vlakom.

 

4. Motorový vlak Bratislava Petržalka - Bratislava Nové Mesto - Bratislava Vajnory - Bernolákovo - Senec - Bratislava východ
(vo vlaku sa neplatí cestovné, cestujúci si budú musieť pri vlaku / vo vlaku kúpiť vstupenku na podujatie) 

  príchod odchod
Bratislava Petržalka   10:00
Bratislava Nové Mesto 10:20 10:23
Bratislava Vajnory 10:40 10:42
Bernolákovo 10:50 10:52
Senec 11:01 11:10
Bratislava východ 11:40  

Súprava bude: M 262.004 + Balm + M 262.007

Vlak pôjde v úseku Bratislava Petržalka - Bratislava Nové Mesto - Bratislava Predmestie súbežne s predchádzajúcim parným vlakom.

 

5. Prvý parný vlak Bratislava východ - Bratislava Lamač - Bratislava Nové Mesto - Bratislava Vajnory - Bratislava východ
(vo vlaku sa platí cestovné, lístky si cestujúci kúpia vopred priamo v areáli podujatia v hlavnej pokladni, alebo vo vlaku pri nástupe mimo areálu podujatia)

  príchod odchod
Bratislava východ   14:20
Bratislava Rača 14:25 14:30
Bratislava Lamač 14:53 14:56
Bratislava Nové Mesto 15:15 15:20
Bratislava Vajnory 15:35 15:40
Bratislava Rača 15:50 15:53
Bratislava východ 15:58  

Súprava bude: 424.247 + Bai + Bp + 475.196
Požiarny vlak: T 478.3109 + Ds + Zaes + Rah + Rah + T 679.1312

 

6. Výletný motorový vlak Bratislava východ - Zohor - Rohožník - Záhorská Ves - Zohor a späť
(vo vlaku sa platí cestovné, lístky si cestujúci kúpia vopred priamo v areáli podujatia v hlavnej pokladni, alebo vo vlaku pri nástupe mimo areálu podujatia) 

  príchod odchod
Bratislava východ   14:45
Bratislava Rača 14:50 14:55
Zohor 15:40 15:42
Rohožník 16:10 16:12
Záhorská Ves 17:00 17:02
Zohor 17:21 17:23
Devínska Nová Ves 17:37 17:42
Bratislava Rača 18:10 18:15
Bratislava východ 18:20  

Súprava bude: M 131.1443 + Blm + CDlm + M 131.1538 + Clm + M 131.1125

 

7. Druhý parný vlak Bratislava východ - Devínska Nová Ves - Bratislava Petržalka - Bratislava východ
(vo vlaku sa platí cestovné, lístky si cestujúci kúpia vopred priamo v areáli podujatia v hlavnej pokladni, alebo vo vlaku pri nástupe mimo areálu podujatia)

  príchod odchod
Bratislava východ   17:20
Bratislava Rača 17:25 17:30
Bratislava Lamač 17:54 17:56
Devínska Nová Ves 18:09 18:13
Bratislava hl.st. 18:27 18:30
Bratislava Nové Mesto 18:37 18:40
Bratislava Petržalka 18:55 19:00
Bratislava Rača  19:25 19:30
Bratislava východ  19:35  

Súprava bude: 477.013 + Bai + Bp + 475.196
Požiarny vlak: T 478.3109 + Ds + Zaes + Rah + Rah + T 679.1312

 

V sobotu bude medzi stanicou Bratislava hl. st. a areálom rušňového depa Bratislava východ premávať mimoriadny motorový vlak v nasledujúcich časoch:

Bratislava východ odchod 9:45 11:45 12:45 13:45 14:45 15:45 16:45 17:45 19:15
Bratislava Vinohrady príchod ------- 11:57 12:57 13:57 14:57 15:57 16:57 17:57 -------
Bratislava Vinohrady odchod ------- 11:58 12:58 13:58 14:58 15:58 16:58 17:58 -------
Bratislava hl. st. príchod 10:05 12:05 13:05 14:05 15:05 16:05 17:05 18:05 19:35

 

Bratislava hl. st. odchod 10:15 12:15 13:15 14:15 15:15 16:15 17:15 18:15 19:40
Bratislava Vinohrady príchod 10:21 12:21 13:21 14:21 15:21 16:21 17:21 18:21 -------
  odchod 10:22 12:22 13:22 14:22 15:22 16:22 17:22 18:22 -------
Bratislava východ príchod 10:35 12:35 13:35 14:35 15:35 16:35 17:35 18:35 20:00

Súprava bude: M 152.0160 + 011.029 + M 152.0004 + M 152.0450 + 011.624 + M 152.0626

 

nedeľa 17.6.:

1. Parný vlak Nitra - Leopoldov - Trnava - Pezinok - Bratislava východ
(vo vlaku sa neplatí cestovné, cestujúci si budú musieť pri vlaku / vo vlaku kúpiť vstupenku na podujatie)

  príchod odchod
Nitra   8:45
Lužianky 8:55 8:57
Zbehy 9:04 9:20
Hlohovec 9:45 9:47
Leopoldov 9:57 10:00
Trnava 10:17 10:20
Šenkvice 10:42 10:44
Pezinok 10:52 10:54
Bratislava Rača 11:10 11:11
Bratislava východ 11:20  

Súprava bude: 475.196 + Aa + B + ABa + Bh + WRRm + Bc
Požiarny vlak: T 478.3109 + Ds + Zaes + Rah + Rah

 

2. Parný vlak Bratislava Petržalka - Bratislava Nové Mesto - Bratislava Lamač - Devínska Nová Ves - Bratislava hl.st - Bratislava východ
(vo vlaku sa neplatí cestovné, cestujúci si budú musieť pri vlaku / vo vlaku kúpiť vstupenku na podujatie)

  príchod odchod
Bratislava Petržalka   10:00
Bratislava Nové Mesto 10:20 10:23
Bratislava Lamač 10:37 10:47
Devínska Nová Ves 10:57 11:13
Bratislava hl.st. 11:28 11:30
Bratislava východ 11:50  

Súprava bude: 477.013 + 109.13 + Dd + 6 x Ci
Požiarny vlak: T 679.1312 + R + DF

Vlak pôjde v úseku Bratislava Petržalka - Bratislava Nové Mesto súbežne s nasledujúcim parným vlakom.

 

3. Parný vlak  Bratislava Petržalka - Senec - Bratislava východ 
(vo vlaku sa neplatí cestovné, cestujúci si budú musieť pri vlaku / vo vlaku kúpiť vstupenku na podujatie)

  príchod odchod
Bratislava Petržalka   10:00
Bratislava Nové Mesto 10:20 10:23
Bratislava Vajnory 10:40 10:42
Bernolákovo 10:50 10:52
Senec 11:04 11:10
Bratislava Rača 11:40 11:45
Bratislava východ 11:50  

Súprava bude: 555.3008 + Bai + Bp + 424.247

Vlak pôjde v úseku Bratislava Petržalka - Bratislava Nové Mesto súbežne s predchádzajúcim parným vlakom.

 

4. Výletný motorový vlak Bratislava východ - Dunajská Streda a späť
(vo vlaku sa platí cestovné, lístky si cestujúci kúpia vopred priamo v areáli podujatia v hlavnej pokladni, alebo vo vlaku pri nástupe mimo areálu podujatia) 

  príchod odchod
Bratislava východ   14:00
Podunajské Biskupice 14:33 14:35
Lehnice 15:00 15:07
Dunajská Streda 15:20 15:22
Kvetoslavov 15:39 15:41
Bratislava východ 16:20  

Súprava bude: M 152.0160 + 011.029 + M 152.0004

 

5. Parný vlak Bratislava východ - Bratislava Vajnory - Bratislava Petržalka - Bratislava východ
(vo vlaku sa platí cestovné, lístky si cestujúci kúpia vopred priamo v areáli podujatia v hlavnej pokladni, alebo vo vlaku pri nástupe mimo areálu podujatia)

  príchod odchod
Bratislava východ   15:20
Bratislava Rača 15:25 15:30
Bratislava Vajnory 15:40 15:42
Bratislava Petržalka 16:15 16:20
Bratislava Nové Mesto 16:35 16:37
Bratislava Rača 16:50 16:55
Bratislava východ 17:00  

Súprava bude: 424.247 + Bai + Bp + 498.104
Požiarny vlak: T 458.1141 + Ds + Zaes + Rah + Rah + T 478.3109

 

V nedeľu bude medzi stanicou Bratislava hl. st. a areálom rušňového depa Bratislava východ premávať mimoriadny motorový vlak v nasledujúcich časoch:

Bratislava východ odchod 9:45 11:45 12:45 13:45 14:45 15:45 16:45 17:45
Bratislava Vinohrady príchod ------- 11:57 12:57 13:57 14:57 15:57 16:57 17:57
Bratislava Vinohrady odchod ------- 11:58 12:58 13:58 14:58 15:58 16:58 17:58
Bratislava hl. st. príchod 10:05 12:05 13:05 14:05 15:05 16:05 17:05 18:05

 

Bratislava hl. st. odchod 10:15 12:15 13:15 14:15 15:15 16:15 17:15 18:15
Bratislava Vinohrady príchod 10:21 12:21 13:21 14:21 15:21 16:21 17:21 18:21
  odchod 10:22 12:22 13:22 14:22 15:22 16:22 17:22 18:22
Bratislava východ príchod 10:35 12:35 13:35 14:35 15:35 16:35 17:35 18:35

Súprava bude: M 262.004 + Balm + M 262.007

 

Okrem toho budú mať záujemci možnosť priviezť sa do areálu železničného múzea Bratislava východ historickou električkou a autobusom. Historická električka H 5 bude premávať na trase Rača - Račianska - Obchodná - Tunel - Nábrežie - Národné divadlo - Špitálska - Americké námestie - Račianska - Rača v hodinových inervaloch. Na zastávke Detvianska je potrebné prestúpiť na historický autobus H 56, ktorý bude jazdiť v hodinových intervaloch, pričom autobusový spoj čaká na električku.
Späť z Východného pôjde historický autobus H 56 k historickej električke H 5 z námestia pri potravinách (autobusová zastávka Východné) každú hodinu. Na historickú električku H 5 je potrebné prestúpiť opäť na zastávke Detvianska, pričom električka čaká na autobusový spoj.

Múzeum je pre návštevníkov využívajúcich individuálnu dopravu prístupné z lokality Východné (ležiacej medzi Račou a Vajnorami a známej tiež ako „Rendez“) asfaltovou cestou, odbočujúcou z račianskeho konca Dopravnej ulice (medzi zastávkami MHD „Sklabinská“ a „Lokomotívne depo I“) a obchádzajúcou pomedzi sklady, garáže a záhradky račiansky výbežok koľajiska areálu.

 

Vstupné:  

  • dospelí, deti po dosiahnutí 15 roku života: 5 €
  • deti 6 - 15 rokov, ZŤP: 3 €
  • deti do dosiahnutia 6. roku života a dôchodci nad 70 rokov: ZADARMO

Pre zisk zľavneného (detského) vstupného je potrebné predložiť preukaz ZŤP.


Ceny vybraných atrakcií:

  • jazda na motorovej drezine alebo motorovom vozíku: v cene vstupného
  • jazda na stanovišti parného rušňa: 2 €
  • cestovné v parnom vlaku v sobotu do Bratislavy Lamača, Bratislavy Nového Mesta a Bratislavy Vajnôr: 3 €
  • cestovné v parnom vlaku v sobotu do Devínskej Novej Vsi a Bratislavy Petržalky: 3 €
  • cestovné vo výletnom vlaku v sobotu do Rohožníka a Záhorskej Vsi: 3 €
  • cestovné vo výletnom vlaku v nedeľu do Dunajskej Stredy: 3 €
  • cestovné v parnom vlaku v nedeľu do Bratislavy Vajnôr, Bratislavy Petržalky a Bratislavy Nového Mesta: 3 €

 

Na vstupné, cestovné a vybrané atrakcie sa nevzťahujú žiadne zľavy, zamestnanecké výhody a iné úľavy.

Návštevník podujatia, resp. cestujúci v mimoriadnych vlakoch je povinný kedykoľvek na požiadanie personálu organizátora predložiť na kontrolu platnú vstupenku, resp. platný cestovný lístok!

Zmena programu a zloženia súprav mimoriadnych vlakov z technických alebo organizačných dôvodov je vyhradená!


Cestujúci vo všetkých mimoriadnych vlakoch sú povinní dodržiavať ustanovenia Prepravného poriadku pre dopravu osôb nostalgickými vlakmi ŽSR!


Srdečne všetkých pozývame stráviť nezabudnuteľný víkend so železničnou nostalgiou.




Diskusia

Pozn.: Názory diskutujúcich sa nemusia zhodovať s názormi VLAKY.NET.

Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.

» Pridaj diskusný príspevok s obrázkom

Príspevky: 18         Výpis:    
» Tax Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 1 373 17.6.2018 22:35
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: RENDEZ 2018 - 16. a 17. jún, Bratislava

@Etienne: Oprava - titul "Reportér"

» Tax Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 1 373 17.6.2018 22:34
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: RENDEZ 2018 - 16. a 17. jún, Bratislava

@Etienne: Ešte to tak, aby som dostal titul "Redaktor" ???

» Etienne Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
ČLEN REDAKCIE
Príspevky: 1 028 17.6.2018 10:20
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: RENDEZ 2018 - 16. a 17. jún, Bratislava

Doufám, že nám někdo napíše z akce článek

» Tax Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 1 373 16.6.2018 23:26
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: RENDEZ 2018 - 16. a 17. jún, Bratislava

@jaro: No pamätám, veď si mi vtedy pomohol ;) Aj na cestu z Popradu si pamätám ;)

» jaro Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 52 16.6.2018 9:18
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: RENDEZ 2018 - 16. a 17. jún, Bratislava

Tax- to si ešte pamätáš? Klobúk dole pred tvojou pamäťou...

» motorák Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 61 15.6.2018 15:34
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: RENDEZ 2018 - 16. a 17. jún, Bratislava

Podrobnejšie informácie o premávke historických električiek a autobusu aj s mapkou nájdete TU: https://www.dpb.sk/sk/sprava/premavka-historickych-vozidiel-pocas-podujatia-rendez-2018 .

» Jaroslav-Tn Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 472 14.6.2018 18:00
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: RENDEZ 2018 - 16. a 17. jún, Bratislava

Ďakujem za odpovede
Tax - Nie som to ja,niekto druhý

» 363.177-7 Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 983 13.6.2018 20:20
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: RENDEZ 2018 - 16. a 17. jún, Bratislava

https://www.mdc.sk/stranka/rendez-2018/

program podujatia:
prezentácia modelových a modulových koľajísk (OZ Vláčikovo, Klub Modrý Horizont, KŽM Vrútky, KŽM Bratislava)



» Tax Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 1 373 13.6.2018 17:18
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: RENDEZ 2018 - 16. a 17. jún, Bratislava

@Jaroslav-Tn: PS: teda až si ten Jaro ktorého mám na mysli - čo mi v Kopřivnici požičal baterky

» Tax Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 1 373 13.6.2018 17:15
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: RENDEZ 2018 - 16. a 17. jún, Bratislava

@Jaroslav-Tn: Budú, ako vždy. A keď prídeš nezabudni sa prihlásiť

nasledujúce príspevky »