O začarované trati a zatoulané mašince

» Návrat

Pridané: 12.9.2018 8:00
Autor: Helmut Böhme, nick: » wxdf

O začarované trati a zatoulané mašince Bylo, nebylo … Nenápadná úzkokolejka, vycházející od tratě nynější mezinárodní linky U28 Děčín – Rumburk ve stanici Goßdorf-Kohlmühle, byla otevřena 30.4.1897 a demontovaná 27.5.1951. Prý potřebovali koleje pro výstavbu Berlínského okruhu okolo západního Berlína.

 

 

 

 

To by byla krátká pohádka se smutným koncem a trať mohla být už dávno zapomenutá, kdyby parta nadšenců nezaložila spolek pro její obnovení a nedala se do díla. Kousek koleje tam už mají a každý rok na konci srpna si půjčí parní lokomotivu, která s osobním vozem po něm pojíždí. Tak tomu bylo i 25. a 26.8.2018, kdy se na drážku „zatoulal“ stroj 99 584 z Döllnitzbahn Oschatz – Mügeln .Protože jsem se toho prvního dne večer vrátil z České republiky, kde jsem strávil týden s Jízdenkou na léto, vyspal jsem se pořádně a vyrazil jsem tam až po 11. hodině.

Z Pirny mne dopravil autobus přímo na nádraží Lohsdorf, ležící uprostřed bývalé trati. Autobus zastavoval u všech možných a nemožných turistických zajímavosti. Přitom musel u skály Bastei troubit na nerozumné řidiče, kteří silou moci museli blokovat cestu, i když už na odbočce bylo upozornění, že parkoviště přímo u skály je přeplněno a že je třeba vůz odstavit na záchytném parkovišti, odkud v krátkých intervalech jezdí bezplatné kyvadlové autobusy.

V Lohsdorfu jsem nejprve dokumentoval jízdy vláčku, který měl stanovený dvacetiminutový interval, ale pro obrovský zájem obecenstva jezdil častěji.


Vláček v Lohsdorfu

Potom jsem se vydal do nádražního areálu , kde hrála česká dechovka, prezentovaly se různé spolky a samozřejmě nechyběly ani stánky s občerstvením.


Místo slavnostního dění s příslibem budoucí stavby tratě

Pekařství nabízelo pečivo ve tvaru parní lokomotivy, které jsem si před konzumací neopomenul zvěčnit.


Mašinka k nakousnutí

Za nádražím je zatím turistická stezka po bývalé trase úzkokolejky. Spolek by chtěl s obnovením tratě pokračovat směrem na Goßdorf-Kohlmühle, kde už má pronajaté staniční budovu, jenže Saské Švýcarsko je nyní chráněná krajinná oblast a byrokrati z Úřadu pro ochranu přírody jim stavbu nechtějí povolit.


Trasa snesené tratě

Spolek jim to hodlá vymluvit, ale jak v tom záměru pokročil, to nechce prozradit, protože se obává, že kdyby k tomu něco zveřejnil, lidé by na ten úřad začali útočit, což by byrokraty rozčílilo a věci spíš uškodilo než prospělo. Tudíž se o tom nic nedovíte ani na spolkovém webu, který je teoreticky přepínatelný také do češtiny, ale od klinutí na příslušnou vlaječku nic nečekejte. Pokud funguje, skrývá se pod ní jen hodně kostrbatou češtinou psaný stručný výklad.

Tak závěrem této drobné reportáže zbývá jen doufat, že místním nadšencům ten záměr někdy vyjde. A mé dílko možná někomu poslouží jako podnět začarovanou drážku navštívit, i když na ní zrovna žádná zatoulaná mašinka nebude. Otevřeno je do 28. října o sobotách a nedělích, vždy od 10 do 12 hodin. Ze stanice Goßdorf-Kohlmühle trvá pěší putování do Lohsdorfu asi hodinu a kdo je pohodlnější, může jet z Pirny autobusem linky 237. Další fotky z návštěvy mojí najdete ve veřejné galerii a video na obvyklém portálu.

Přepracoval PhDr. Zbyněk Zlinský

Helmut Böhme




Diskusia

Pozn.: Názory diskutujúcich sa nemusia zhodovať s názormi VLAKY.NET.

Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.

» Pridaj diskusný príspevok s obrázkom

Príspevky: 9         Výpis:    
» wxdf Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
REPORTÉR
Príspevky: 429 13.9.2018 17:05
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
Döllnitzbahn sloužila dopravě kaolinu, o tom tu ale nejde

Z Döllnitzbahnu byla ta parní lokomotiva jen na 2 dni půjčená, mezitím se do Mügelnu vrátila.
Na trati Hohnstein - Goßdorf-Kohlmühle se dopravovali jen zboží pro zemědělství a místní malé podniky . Profil tratě by sice umožnil dopravu na podvalnících, k tomu ale nikdy nedošlo.
Fotky se stavem z 24.3.2001 jsou ostatně na http://stillgelegt.de/schwarzbach/schwarzbach-1.htm ?
http://stillgelegt.de/schwarzbach/schwarzbach-2.htm a http://stillgelegt.de/schwarzbach/schwarzbach-3.htm

» Stoupa Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 1 394 13.9.2018 14:01
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: O začarované trati a zatoulané mašince

pro wxdf:

Neslouzila tahle "úzká" hlavne doprave vápence z dolu?

» zvolenmesto Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 1 635 12.9.2018 19:18
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: O začarované trati a zatoulané mašince

Brano: Mimochodom celá bývalá trať leží mimo chránených území,
Nie je pravda. Keby si zapol na mape v tvojom linku aj ostatné hladiny (nielen Nationalparke a Naturschutzgebiete) zistíš, že takmer celá trať z Lohsdorfu do Goßdorfu a Kohlmühle leží v Landschaftschutzgebiete Sachsische Schweiz, čo cca zodpovedá našej CHKO.
https://geodienste.bfn.de/schutzgebiete?lang=en&stateId=6ecc2dfd-51ea-43c5-8c2d-fd51ead3c57a
Takže wxdf píše naprosto správne, že " Saské Švýcarsko je nyní chráněná krajinná oblast" a nevidím preto dôvod spochybňovať ani opisované trable s ochranou prírody.
CHKO Saské Švajčiarsko je mladšie 3 x väčšie ako Národný park, ktorý leží v jej vnútri:
https://www.nationalpark-saechsische-schweiz.de/der-nationalpark/grundlagen/nationalparkregion/#

» EMIL Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 674 12.9.2018 13:38
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: O začarované trati a zatoulané mašince

Aha, do Hohnsteinu ... už som našiel


» EMIL Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 674 12.9.2018 13:34
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: O začarované trati a zatoulané mašince

Zaujímavá aktualitka. Zas trpí klasickým nedostatkom podobných reportáží -chýba mapka alebo aspoň schéma Btw Nemčina nie je pre mňa priateľský jazyk, odkazy mi moc nepomohli.... aká bola celková trasa v dobe rozkvetu? Kohlmule - Ehrenberg? alebo až do Cunersdorfu?

» wxdf Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
REPORTÉR
Príspevky: 429 12.9.2018 11:52
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
Vlastně jsem to nepsal správně ...

...protože chráněnou oblast se tam jen plánuje, a to u tunelu Maulbergtunnel, viz http://eisenbahntunnel-portal.de/lb/inhalt/tunnelportale/i6501.html .
Spolek píše na https://www.schwarzbachbahn.de/#xl_xr_page_projekte :
Na konci ledna 2018 spolek se odvolal proti další plánovanou chráněnou přírodní oblast v údolí Černého potoka. Dotykalo by to pozemky pod tunelem Maulbergtunnel. Poukázali jsme opět na dedikace jako železnice a plánované obnovení tratě. Podporuje nás v tom i město Hohnstein



» brano Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 5 789 12.9.2018 11:07
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: O začarované trati a zatoulané mašince

Viď mapy.cz, kde je aktuálny stav zakreslený - fakticky stanica Lohsdorf a cca 300 m trate, od úplného začiatku po úplný koniec koľají je asi 500 m.

Mimochodom celá bývalá trať leží mimo chránených území, takže údajný spor s ochranármi ohľadom obnovy pôsobí dosť pochybne...

https://geodienste.bfn.de/schutzgebiete

» Etienne Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
ČLEN REDAKCIE
Príspevky: 1 028 12.9.2018 10:07
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
O trati jsem neměl ani tušení, jak je vůbec dlouhá? Tedy myslím ten obnovený stav.

» Stoupa Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 1 394 12.9.2018 9:05
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: O začarované trati a zatoulané mašince

Moc a moc dekuji za tuto reportáz a informaci.
Stavím model podle obnoveného spojení Sebnitz - Dolní Poustevna a dosud jsem tuto "úzkou" synkovi utajoval, jako nenávratnou minulost. Svezl se totiz z Radebeul Ost do Moritzburg na páre a saské stroje má radeji, nez U 37.