24.11.2024 Práve prihlásených 50 užívateľov
Aj keď dovolenky sa ešte len začínajú, niektorí už máme čarovný týždeň plný zážitkov za sebou. V zložení na webe menej známych vlakyneťákov – d`ant, matias, miko007 a tom001 sme sa rozhodli stráviť posledný júnový týždeň s fotoaparátmi pri koľajách, konkrétne na železničnej stanici Mlynky. To sme ešte netušili čo všetko za ten týždeň postíhame a uvidíme....
5.7.2007 19:35, Martin Horňák, Michal Melicher
Je sobota pred Veľkou nocou, pred nami dva sviatočné dni a nado mnou Evka všemožne sa snažiaca spraviť niečo s mojim príšerne zablokovaným chrbtom. Ničila ma predstava, že nadchádzajúce dva dni by som mal stráviť vylihovaním, na to jednoducho uponáhľaný človek ako ja nie je zvyknutý. Keď tu zrazu, zrodil sa v mojej hlave nápad...
17.4.2007 10:05, Ing. Peter Antoš
Písal sa rok 1903 keď takmer na samý koniec Horehronia dorazila železnica. Trať Brezno-Halny – Červená Skala bola v tom období jednou z mála novovybudovaných tratí orientovaných v smere východ – západ, ale ako ostatné i ona končila pod horami ktoré sa jej postavili do cesty. Po vzniku samostatnej Československej republiky jedinou železničnou traťou spájajúcou východ Slovenska a Podkarpatskú Rus so zvyškom republiky bola jednokoľajná trať Žilina – Košice.
11.3.2007 16:15, Ing Jozef Pilko
Cez víkend som tak sedel so svojou sestrou, tiež železničiarkou a strihal som video z dovolenky. Pozerala mi cez plece a bola zvedavá, že o čo sa jedná. Vyslovil som, pre mňa, skoro posvätné slovo Horehronec. Nasledovala otázka, ktorá ma donútila zamyslieť sa. „Prečo práve Horehronec? Však len blázon by šiel z Bratislavy do Košíc skoro 8 hodín, keď môže trasu zvládnuť za 5 hodín aj nejaké drobné.“
24.7.2006 16:22, Ivan Wlachovský
Naše dnešné putovanie za krásami červenoskalsko – margecanskej trate začalo nakládkou bicyklov na strechu auta. Je to hanba, ale inak sme to nevedeli vymyslieť. Čakala nás asi 10 kilometrová obchádzka po cestách. V Hnileckej doline Medzi Rakovcom a Nálepkovom nevedie žiadna súbežná komunikácia s železničnou traťou, ktorá je vhodná pre auto.
22.7.2006 11:48, Ivan Wlachovský
Moja láska k železničnej trati Margecany – Červená Skala ma opäť na začiatku prázdnin opäť doviedla do Slovenského raja. Popri túrach po malebných tiesňavách som si našiel čas venovať sa aj tejto krásnej trati. Dobrým pomocníkom v snažení bol tento krát bicykel. Rodinná rada rozhodla, že notoricky známym častiam trate sa budeme venovať len okrajovo a zameriame sa na menej známe časti trate od Mlyniek smerom do Margecian.
19.7.2006 8:30, Ivan Wlachovský
Prebúdzanie do tretieho dňa jazdy v Červenej Skale je pokojné. Čas odchodu na trať je až po odchode osobného vlaku do Margecian o 8:40. Voľný čas trávi väčšina ľudí postávaním a debatovaním po skupinkách, raňajkovaním v reštauračnom vozni alebo fotografovaním.
1.6.2006 19:30, Ing. Marián Šimo
V dňoch 19. – 23. apríla 2006 sa konala v našich končinách výnimočná akcia. Jazda parného expresu z Prahy cez Pardubice, Č.Třebovú, Olomouc, Hranice na Morave, Horní Lídeč, Púchov, Žilinu, Vrútky, Hornú Štubňu, Kremnicu, Zvolen, Banskú Bystricu, Brezno, Červenú Skalu, Mlynky, Margecany do Košíc a späť z Košíc cez Poprad – Tatry, Ružomberok, Vrútky, Púchov, Horní Lideč, Olomouc, Pardubice do Prahy. Celková dĺžka trasy bola neuveriteľných 1574 km a trvala celé štyri dni.
27.4.2006 17:30, Ing. Marián Šimo
Na pár dní medzi sviatkami som sa chystal navštíviť rodičov. Otázka však bola ako pocestujem? Mal som na výber buď vlakom alebo autom. Zvíťazil vlak. Už dávnejšie som sa pohrával s myšlienkou absolvovať trasu Vrútky – Richnava osobným vlakom, ktorý začína v Žiline a končí v Košiciach. Teraz som si povedal, že je ten správny čas na túto strasti plnú cestu, ktorá trvá presne (hodnota z CP) 3 hodiny 37min o dĺžke 179 km.
5.1.2006 14:49, Ing. Martin Filo
V predchádzajúcich dieloch fotodokumentačného pobytu v okolí Dobšinskej Ľadovej Jaskyne bolo podrobne popísané naše „šantenie sa“ pri trati vsadenej do lona nádhernej prírody. I keď počasie si povedalo, že naše plány pokazí, podarilo sa mu to len čiastočne.
21.8.2005 19:30, Ing. Igor Molnár