Pracovné stroje, železničné mechanizmy
Zaujímam sa o pracovné stroje tak som rozhodol zalozit túto tému. Tu mozme diskutovat a davat informácie o pracovnych strojoch a mechanizmoch. díky
Podradené diskusné témy
Tak aspoň čistička by nebola?
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/437569/
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/415518/
ktosi mi raz spomínal, že ju ešte niekde videl. skúsim zapátrať.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/415274/
Tak je třeba upravit stroj pokaždé před odjezdem na základnu.
Sníh jako beton
Zatímco Jiří Lysáček je na stanovišti strojníka, Miroslav Kurtin uvolňuje z dutin mezi rameny radlice a vozovou skříní upěchovaný sníh. „Upravit sněhový pluh z přepravní do pracovní polohy trvá asi 15 minut, opačně zpravidla déle. Ten sníh je jako beton,„ říká Kurtin. Společně s kolegou Jiřím Žlebkem, řidičem sněhové frézy, uvolňují lopatou a ocelovým sochorem poslední bloky udusaného sněhu a postupně vyklápějí oba nárazníky, aby strojník Lysáček mohl pomocí hydrauliky zasunout obě poloviny radlice do přepravní polohy.
Při zásahu se obsluha sněhového pluhu ještě rozšiřuje o vlakvedoucího, aby byla komunikace se strojvedoucím hnacího vozidla. Dále nesmí chybět osoba znalá místních poměrů. „Při práci sněhového pluhu je třeba přesně navigovat strojníka při manipulaci s radlicí, aby nedošlo k poškození přejezdů, návěstidel, nástupišť a dalších prvků na dopravní cestě,„ vysvětluje vedoucí provozu infrastruktury Vladimír Gerža, který se této funkce osobně zhostil při kalamitní situaci mezi Valašským Meziříčím a Holešovem. Jak dodal, sněhu není více než v jiných letech, ale situaci komplikoval silný vítr. Stroje musely být nasazeny opakovaně, což vyžadovalo i mimořádně namáhavou práci obsluh sněhového pluhu i sněhové frézy.
(Železničář)