Meškanie vlakov v SR
Aj keď s meškaním vlakov niesme na tom najhoršie, najlepšie určite tiež nie... Nedávno sa mi stalo, že som išiel s Ex 501 Tatran (príchod do KE 10:37) a z dôvodu rekonštrukcie trate pri Šenkviciach sme meškali 15min. Neskôr sme kôli oprave Trate museli spomaliť aj pred Popradom a meškanie zrástlo na 30min. Do Košíc sme prišli presne 11:10, čo je 25 min po odchode Os 8907 smer Trebišov - Michalovce - Humenné a ten, samozrejme nečakal... Ďalší vlak smer Humenné išiel až 12:30. To však nie je všetko. Počul som, že ak EC vlak mešká viac ako 30 min, cestujúci má právo na odškodnenie. My sme mali meškanie 33 min (a hodinky mi určite išli dobre!!) a sprievodca pred zastavením v košiciach s drzosťou oznámil: ''Náš vlak mešká 28 min!''!! Napíšte aj vy svoje ''príjemné'' skúsenosti....
2.To ze ma 736 vlak.kurenie este automaticky neznamena ze je aj funkcne tie kurenia sa pouzivaju len v minime pripadov.(par krat do roka aj to len vybrane HDV)(3 vagony by mali zvladat bez problemov viac ..?) .3.to ze stoja 736 v depe este neznamena ze su aj funkcne.4.Po rekonstrukcnych pracach v RD Zvolen sa prestala vykonavat udrzba HDV v jednej z hal vdaka comu sa predlzila dlzka oprav(nedostatok volnych miest hlavne tzv.kanalov) jednotlivych HDV v kombinacii z neschopnostou vcasnej dodavky nahradnych dielov je kombinacia kt. aktualne robi problemy.5.To je tak ked niekto rozhoduje len z pohladu cisel od stola bez poznania prevadzky a jej potrieb.
Vo vlaku som v Rakusku dlhsiu dobu mimoriadnost nezazil, takze neviem povedat, ako to riesi OBB.
1. Především počínaje strojem čísla 018 (včetně typu 736.1) nebyly lokomotivy vybaveny pomocným hnacím agregátem, dále stroje typu 736.0 nebyly od čísla 015 vybaveny alternátorem pro vytápění vlaků a od čísla 018 chybí i kabely pro propojení vlakového topení.
2. ''*Pretože v HDV 736 sú 2 spaľovacie motory jeden menší môže slúžiť aj slúži ako pohon agregátu pre elektrické kúrenie. A veľký motor pre trakčnú a pomocnú sieť.*'' :
V delší kapotě je uložen hlavní agregát, tvořený čtyřdobým dvanáctiválcovým naftovým motorem Caterpillar 3512 DI-TA a k němu přes spojku Centamax připojeným trakčním alternátorem Siemens Drásov 1FC2 454-4. K hlavnímu motoru je na volném konci jeho hřídele přes pružnou spojku připojen topný alternátor Siemens 1FC2 351-8.
Před kabinou pak je v delší kapotě napříč uložen ještě pomocný agregát, sestávající ze čtyřdobého šestiválcového motoru Caterpillar 3056 DI-TA a alternátoru 1FC2 224-4