10.1.2025 Práve prihlásených 46 užívateľov
Chceli by ste zažiť „mórskije pragúlky, rybálku ďinamítom“, vidieť „podvódnyje lódky“ (ponorky), ochutnať „čebureki, šašliky, gorjáčije bljúda“, odviezť sa najdlhšou trolejbusovou traťou na svete? Tak potom neváhajte a vyberte sa na Krym.
8.2.2011 8:00, František Halčák
Tímto dílem se definitivně dostáváme za Alpy do sluncem zalité středomořské Itálie. Každý, kdo míří vlakem na jih této země, nutně musí projet italským hlavním městem Římem- ostatně již ve středověku se tradovalo, že všechny cesty vedou do Říma. I dnes do tohoto centra katolického světa míří milióny turistů a poutníků, pročež je tu dosti drahé ubytování.
6.2.2011 8:00, Jan Přikryl, Peter Žídek
V tomto díle naší reportáže se podíváme, jak netradičně lze cestovat z Maďarska do Itálie a zároveň na Slovensko. Kromě západního Maďarska navštívíme i Štýrsko, a to nejen jeho rakouskou, ale i slovinskou část. V celém Štýrsku je přitom vidět, že dříve se jednalo o jedinou korunní zemi c. a k. mocnářství, nicméně železnice v obou částech dnes nabízí výrazně odlišný dojem.
30.1.2011 8:00, Jan Přikryl, Peter Žídek
I druhý díl naší reportáže se bude odehrávat v Maďarsku. Na programu jsme měli jednak návštěvu turisticky nejvýznamnější oblasti země, tedy okolí Balatonu. Cílem byla zejména turistika po březích tohoto „maďarského moře“, což jsme kompenzovali následující den návštěvou metropole župy Csongrád, Szegedu.
24.1.2011 8:00, Jan Přikryl, Peter Žídek
Zima, sníh, led, Trabant a Semmering. Fuj, děsná, nesmyslná kombinace. A přesto reálná. A uskutečnitelná. Dnes už tomu věřím. A vše to začalo tak nevině. Blikáním vzkazu na ICQ, kterým mi LukasH připomínal dávná slova o focení na Semmeringu. A aby tomu dodal důraz, přibalil odkaz na webovou stránku tříkrálové jízdy rakouské němky 52 4984 z Vídně na Mürzzuschlag.
22.1.2011 8:00, Milan Vojtek, Lukáš Hučko
V loňském roce jsem ještě brigádně pracoval, a tak bylo celkem dost finančních prostředků na mé cestování. Koncem roku jsem vše spočítal a vyšlo mi ujeto něco málo přes 21 tisíc kilometrů. Samozřejmě, že veškeré cesty byly za účelem pořízení nějaké té železniční fotografie. Ale mašinek je v našich reportážích spoustu a tak jsem se rozhodl tentokrát nabídnout pár fotografii lidí na železnici a také ve většině případů přátel na železnici.
18.1.2011 8:00, Karel Furiš
Reportáž, jejíž první díl teď čtete, vznikla vlastně jako slepenec dvou různých akcí - do Maďarska a do Itálie. Tyto země mají nejen podobnou červeno-bílo-zelenou vlajku, ale toho společného je mnohem více, nicméně obě země jsou od sebe poněkud vzdálené.
17.1.2011 8:00, Jan Přikryl, Peter Žídek
Ve druhé polovině reportáže budou o naší cestě vyprávět nejen obyvatelé Černé Hory, ale také Chorvatska a Bosny, protože jsme se vraceli přes Dubrovník, Sarajevo a Záhřeb. Cestování přes spoustu státních hranic zde není příliš snadné ani pohodlné, ale nebýt turistického potenciálu přímořských letovisek a historických měst, bylo by pravděpodobně ještě hůř, a na veřejnou dopravu by rezignovali i poslední dobrodruzi, kteří ji zatím využívají.
7.1.2011 8:00, Aleš Svoboda, Tomáš Kraus
Dvakrát se první prosincovou neděli, přesněji tedy na dvou párech vlaků, projela rakouská lokomotiva 2143.038 mezi Mistelbachem a Hohenau. Důvod? Mikulášský vlak a v jeho rámci záskok za chybějící malou páru řady 93. Něco málo z této akce, zachycené ještě za denního světla, přináší následující příspěvek.
3.1.2011 8:00, Milan Vojtek
V srpnu 2010 jsme v úctyhodné desetičlenné sestavě odjeli na týdenní aktivní dovolenou do Černé Hory, s tím že jsme částečně navštívili i sousední státy bývalé Jugoslávie. Výlet byl spíše turistický než dopravně-cestovatelský, ale zajímavým zážitkům při cestování vlaky, autobusy a loděmi se na Balkáně stejně vyhnout nedá. Společně s dalšími příhodami a turistickými tipy jsme se z nich pokusili vytvořit netradiční dvoudílný cestopis.
2.1.2011 8:00, Tomáš Kraus, Aleš Svoboda