Železnice v médiích
Nepřipadá vám, že (nejen v poslední době) televize, tisk, rozhlas či internetové noviny "pojednávají" železnici vesměs jen z negativního pohledu, jakoby s cílem zdiskreditovat ji (ještě více, než to dokáže sama) v očích veřejnosti?
Například dnešní "novinky.cz" pod tučným titulkem "Cestování autobusem už lacinější než vlakem" uvádějí mimo jiné takovýto důkaz nesrovnatelnosti jízdného ČD a autobusových dopravců:
"Na autobusových linkách, provozovaných Orlobusem Nové Město, bude i po Novém roce cestující platit jízdné v dosavadní výši. Za jízdenku z Hradce Králové do Prahy tak vydá 78 korun. Ve vlaku je z Hradce do hlavního města obyčejné jízdné za 140 a zákaznické za 86 Kč."
Přitom redaktorům jaksi ušla skutečnost, že třeba obyčejná zpáteční jízdenka z Hradce Králové do Prahy stojí 155,- Kč, zpáteční jízdenka pro 2 cestující 310,- Kč (a jednosměrná 172,- Kč). A to ty zpáteční jízdenky platí až do druhého dne. Navíc celý bombasticky "protiželezničně" orientovaný článek je reakcí na zdražení jen některých slev ČD, protože rozsáhlé zdražení jízdného nebo rušení komerčních slev se nekonalo (zatím). Jak asi takováto sdělení působí na ty občany, kteří zas tak často vlakem nejezdí? Toto je ale jen jeden příklad za všechny. Média u nás mají vůbec tendenci vyzdvihovat na železnici především to, co je negativní (ne, že by nebylo co), ale věci pozitivní (i ty jsou!) pomíjejí.
Súvisiace odkazy:
TV program
Podradené diskusné témy
Dúfam, že v tomto, aj v tých predošlých rozhovoroch neodzneli nejaké hlúposti.. :-D
Skôr to bude opäť tunel ...
Pritom stačí jeden človek ktorý by to porobil, takto bude jeden a ten istý človek musieť dávať pozor na robota . Čo sa tým získa? ASI NIČ.
Skôr to bude opäť tunel ...
Pritom stačí jeden človek ktorý by to porobila, takto bude jeden a ten istý človek musieť dávať pozor na robota . Čo sa tým získa? ASI NIČ.
čo sa týka väčšiny kostolov, súčastný stav je výsledkom jedno, dvoj i viacnásobnej prestavby, bola tu gotika, baroko, renesancie, neorenesancia, neobaroko a neviem čo všetko (nie som znalý), no a hlavne kostol sa kapacitne zväčšoval, a tak nie vždy vyhovovala pozícia hlavného oltára k východu, napr. svadbu som mal v kostole v Trenčianskej Teplej, tam je oltár smerom na sever, v Trenčíne v piaristickom kostole je oltár na západ, v piešťanoch v kúpelnej kaplne je oltár na sever, v Trenčianskych Tepliciach je oltár na sever, na Starej Turej je oltár na západ, v Trnave sv. Jakub má oltár na západ, sv. Trojica na západ, v Nitre má piaristický kostol oltár na západ....a už sa mi nechce rozmýšľať, nie je to výnimka, je toho mnoho....