Koridory a vysokorychlostní tratě
Železničné koridory TEN (TransEuropean Network) na území SR:
IV. Szob - Štúrovo - Bratislava - Kúty - Břeclav
V. Kittsee - Bratislava - Žilina - Košice - Čierna n/Tisou - Čop
VI. Žilina - Čadca - Skalité - Zwardoń
IX. Hidasnémeti - Košice - Prešov - Plaveč - Muszyna
Práce na nich síce slimačím tempom, ale predsa-len postupujú, a tie sú námetom tejto diskusie ...
Dopravne stavby Reming Consult a.s.
_________________________________________________
Železniční koridory na území ČR:
I. st.hr. Německa - Děčín - Praha - Česká Třebová - Brno - Břeclav - st.hr. Rakouska
II. st. hr. Rakouska - Břeclav - Hodonín - Přerov - Ostrava - Petrovice u Karviné - st. hr. Polska
III. Cheb st.hr. - Mariánské Lázně - Plzeň - Beroun - Praha - Česká Třebová - Přerov - Ostrava - Bohumín - st. hr. Slovenska
IV. st. hr. Německa - Děčín - Praha - České Budějovice - Horní Dvořiště - st. hr. Rakouska
Železniční koridory (eStav.cz)
Železniční koridory
Železniční koridory ČR
a skade máš, že spodok sa robí len pri koridorizácii? To že niekde vymením spodok i zvršok, zabzar ešte neznamená, že to musí mať parametre koridoru.
Korodorové rekonstrukce jsou ve velké části o uvedení do standardního stavu - novou VRT na 300 km/h jaxi nikdo nestaví.
Investície rozhodne áno, ale myslím, že v rozsahu koridorizácie by to bolo zbytočné
Při korodoriyaci se dělá jedna docela základní věc - rekonstrukce železničního spodku. Tam ná význam samozřejmě i pro nákladní dopravu - stačí se zamyslet nad tím, proč jsou téhle trati nebo třeba na ŠRT nestálé pomalé jízdy. Sebelepší svršek se na nekvalitním spodku začne rychle rozpadat.
akych situaciach ma zmysel existencia viac ako 2-kolajnej trate, kedze u 2-kolajky sa da dosiahnut extremne vysoka priepustnost pomocou zab. zariadenia s pohyblivym oddielom (ETCS3)
ETCS level 3 je (vyjma nějakých speciáních drah typu metro) extrémně drahé sci-fi. On je svým způsobem scifi i ETCS level 2.
--------------------
Trasa nového železničního koridoru stále rozděluje občany Brandýsa nad Orlicí na dva tábory, a to zastánce schválené zelené varianty, která město zcela míjí, a na ty, kteří prosazují původní trasu železnice. Jaká by měla být konečná podoba nové trasy, prozradil Českému rozhlasu Pardubice starosta města Petr Tomášek.
Petr TOMÁŠEK, starosta Brandýsa nad Orlicí
--------------------
To rozhodnutí občanů města bylo přiklonit se k zelené variantě, která volila cestu mimo Brandýs s tím, že nádraží nebo respektive zastávka, která vznikne na nové trati mezi dvěma tunely, jeden tunel z Chocně a druhý tunel od Ústí nad Orlicí od Kerhartic, takže nové nádraží by bylo vzdáleno od stávajícího nádraží dál asi o tisíc dvě stě metrů, což polovině obyvatel se nelíbí, druhá polovina zase by přivítala to, že město se zklidní a že vlaky by městem nejezdily.
(ČRo - Pardubice)
A vôbec prevádzka! Keďže je to medzinárodný Koridor, existujú aj predpisy, ako napríklad VZ 3 a nie mechanické závory a návestidlá.
pokiaľ myslíš iba na trakčné vedenie, tak nie. Ale ak vezmeš do úvahy aj použiteľnosť našich HDV na ŠRT, tak už tam izolovaný ostrov máš. Bolo by to tým pádom cca 150 km tratí pod DC (KE-ČnT 90 km, Kaľša-TV-Bánovce n/O-V.Kapušany 60 km). Myslím, že zmena z DC na AC sa môže u nás uskutočniť nezávisle na rozhodnutí Ukrajincov, či a kedy budú robiť nejakú zmenu...