Koridory a vysokorychlostní tratě
Železničné koridory TEN (TransEuropean Network) na území SR:
IV. Szob - Štúrovo - Bratislava - Kúty - Břeclav
V. Kittsee - Bratislava - Žilina - Košice - Čierna n/Tisou - Čop
VI. Žilina - Čadca - Skalité - Zwardoń
IX. Hidasnémeti - Košice - Prešov - Plaveč - Muszyna
Práce na nich síce slimačím tempom, ale predsa-len postupujú, a tie sú námetom tejto diskusie ...
Dopravne stavby Reming Consult a.s.
_________________________________________________
Železniční koridory na území ČR:
I. st.hr. Německa - Děčín - Praha - Česká Třebová - Brno - Břeclav - st.hr. Rakouska
II. st. hr. Rakouska - Břeclav - Hodonín - Přerov - Ostrava - Petrovice u Karviné - st. hr. Polska
III. Cheb st.hr. - Mariánské Lázně - Plzeň - Beroun - Praha - Česká Třebová - Přerov - Ostrava - Bohumín - st. hr. Slovenska
IV. st. hr. Německa - Děčín - Praha - České Budějovice - Horní Dvořiště - st. hr. Rakouska
Železniční koridory (eStav.cz)
Železniční koridory
Železniční koridory ČR
Sorry, ved ja som pochopil co myslis, nove zaustenie Serede zaujima aj mna, len mi prislo trochu smiesne tvoje slovne spojenie " v kolizii s tratou..."
Dufam, ze teraz priebezne tratove kolaje budu Trnava - Piestany. Tusim, ze doteraz boli Sered - Piestany, ci nejaky hybrid medzi tym....
Tratovak: nenasla by sa aj nejaka schemicka Tak ako v diskusii o Presove?
Dik, vyzera to dobre, uz sa tesim, na buduci tyzden sa vraciam na rodnu hrudu. Hned sa asi vypravym nejakym osobakom "skolaudovat" vsetko osobne
Jano:
Dovolim si trochu ironie k tvojej otazke, neuraz sa:
Vies naco na zeleznici vymysleli vyhybky?
Urcite preto aby sa raz dala nanovo napojit trat od Serede v Leopoldove
I když by v uvedeném úseku měla být koridorová trať dohotovena až v roce 2009, již letos koncem června se plánuje předání rekonstruované výpravní budovy v železniční stanici Stříbro.
Rekonstrukce, která v naší stanici probíhá, má především vylepšit vzhled budovy, ale současně se mají částečně upravit vnitřní prostory, včetně bytů pro zaměstnance, řekl našemu listu dozorčí provozu stříbrské stanice Miroslav Korec. Podle pana dozorčího byty doznají celkové rekonstrukce, včetně elektrických rozvodů, nových podlah, koupelen, u služebních místností pro provozní personál se vymění prozatím jen okna a další úpravy se plánují až se zmíněnou koridorovou stavbou. Při té příležitosti se například počítá s novým jednotným obslužným pracovištěm pro výpravčí či lepším technologickým zařízením místností.
Rekonstrukce, kterou provádí jedna z plzeňských stavebních firem pod vedením plzeňské Správy dopravní cesty, započala ve Stříbře již na podzim loňského roku opravou střechy výpravní budovy. Je snaha, aby se nový vzhled budovy co nejvíce přiblížil původnímu vzhledu z konce devatenáctého století, potvrzuje pan Korec. Nicméně v polovině letošního dubna byla ve stanici dohotovena jak hrubá stavba odbavovací haly, kde zbývá pouze položit dlažbu, tak i toalet, včetně jedné z nich s bezbariérovým vstupem. Současně byla dokončena rekonstrukce odbavovacího okna v osobní pokladně s neprůstřelným sklem a také dosazeny dvoje posuvné elektronické dveře.
Je to naprosto neuvěřitelné, ale během krátké chvíle, co stavbaři uvedli do provozu nové dveře, nám jedna agresivní cestující část dveří doslova zdevastovala. Rozhodli jsme se proto, že mobiliář, který se bude v nejbližší době objednávat do odbavovací haly, musí být kovový a přimontovaný ke stěnám místností, abychom vandalům pokud možno zabránili v jeho ničení. Respektive, aby zničení nebylo tak jednoduché, říká s povzdechem dozorčí provozu.
I když v současné době nejsou ve stanici žádné informační cedule, cestující si mají možnost opatřit veškeré informace v osobní pokladně nebo u výpravčího. Ostatně jsou na tuto skutečnost upozorněni vývěskami na vstupních dveřích do nádraží.
Veškerý personál je kdykoli k dispozici, aby pomohl našim zákazníkům. Těm se současně vývěskami omlouváme za komplikace při probíhající rekonstrukci, takže si zatím nikdo nepřišel stěžovat, dodává pan Korec. Na závěr našeho rozhovoru řekl, že stanicí denně projde okolo pěti set cestujících, kteří se do centra města, které je vzdáleno asi jeden a půl kilometru od nádraží, dostanou pohodlně městskou autobusovou dopravou. K převážné většině vlaků jede přípojný autobus do města. Místní ČSAD s námi dobře spolupracuje, takže jejich vozidla čekají i na zpožděné vlaky. Musím vyzdvihnout i spolupráci na tvorbě jízdních řádů, neboť ČSAD s námi aktivně projednává veškeré změny, potvrzuje Miroslav Korec.
(MARTIN HARÁK - Železničář 18/2006)
Ve stavební jámě budoucího podchodu k nástupišti pracovala desítka dělníků firmy Pražských a vodohospodářských staveb na izolaci tubusu podchodu, zbytcích výkopu a bednění výstupního schodiště. Podle stavařů jsou práce ve stavební jámě sice v mírném skluzu, ale vzhledem k tomu, že podchod se buduje na několik etap, lze zdržení dohnat. Zahájení komplikovalo nejen počasí, ale i vyzvednutí kabeláže a její zavěšení na stojany. Minimální problémy byly s odkrytím kanalizace a vodovodu. Hrubá stavba podchodu musí skončit do 15. května, tedy současně s ukončením výluky. Pak se bude pokračovat ve vybavování podchodu, jako jsou omítky, dlažby, výtahy.
Od 15. března máme vyloučené staniční koleje 3 a 5 a první traťovou do Moravičan. Ale jak se říká, člověk si zvykne na všechno. Musí se to ale všechno poctivě pohlídat. Naštěstí máme krátké úseky, takže ke zpožděním nedochází, informoval výpravčí Stanislav Bultas. Na stavební práce za provozu je zvyklý. V Mohelnici působí od roku 1989, takže již měl příležitost prožít rekonstrukci stanice. Jsem velmi rád, že nám tu dali člověka na hlídání přechodové lávky k nástupištím. Nesmírně to zvyšuje bezpečnost cestujících i jejich orientaci v podmínkách výlukových prací, dodal po vyhlášení příjezdu vlaku a vyslání pracovnice Věry Vyjídačkové k provizornímu dřevěnému přechodu z peronu.
Také na stavbě spodku první a třetí koleje, kterou zajišťuje Skanska, bylo rušno.
Provádíme vápennou stabilizaci podle projektu. Na ni se dnes bude sypat štěrkodrť na míru. Vzhledem k povětrnostním podmínkám nevidím příliš reálné zkrácení výluky. Práce na spodku se musí udělat kvalitně, nelze je uspěchat. Svůj úsek ale skončíme v termínu. Pak přijdou ke slovu svrškaři, informoval mistr firmy Skanska Stanislav Kubiš.
Počasí toho dne stavbařům opravdu nepřálo. Z okna vlaku na konci „koridorového“ nástupiště již byla vidět jen silueta výpravní budovy za clonou mlhy a deště. A na traťovém spodku vyloučených kolejí burácely stavební stroje.
(IVAN SKULINA - Železničář 18/2006)
Už tak komplikovaná doprava v centru města na Labi dostala v úterý další ránu. Od 2. května totiž dochází k výraznému zásahu do dopravního systému města Ústí nad Labem.
„Důvodem je zahájení rekonstrukce železničního mostu a dalších prací, což si například vyžádá úplnou uzavírku podjezdu u mostu E. Beneše,“ informoval Právo pracovník kanceláře ústeckého primátora Milan Knotek.
Podle něj jsou nejdůležitější novostavba mostu přes Bílinu a rekonstrukce mostu - nájezdu na most E. Beneše a mostu u křižovatky ul. Přístavní a ul. Drážďanská. Budou rovněž pokračovat práce z loňského roku na mostech v ul. Čajkovského a v ul. U Cukrovaru. Současně s mosty se budou provádět rekonstrukce zárubních a opěrných zdí a novostavby protihlukových stěn.
Na řadu přijdou uzavírky a objížďky
Součástí stavby mostu u nájezdu na most E. Beneše budou i stavební úpravy podjezdu pod tímto mostem, jenž je součástí stavby trolejbusové tratě.
Stavební práce, zvláště pak rekonstrukce mostů a výstavba opěrných zdí, zasáhnou silniční dopravu a vyžádají si zásadní omezení na komunikacích ve městě. Podle dopravního zatížení se jedná o tyto uzavírky komunikací:
Nájezd na most E. Beneše -v termínu od 2. 5. do 10. 9. 2006. Uzavírka bude pro veškerou dopravu. Objízdná trasa povede pro osobní dopravu a MHD přes křižovatku U Pěti oblouků a spojku z mostu E. Beneše na ulici Přístavní, pro nákladní dopravu přes Mariánský most.
Ulice Drážďanská - v termínu od 1. 7. do 31. 10. 2006. Uzavírka bude pro veškerou dopravu vyjma MHD. Výluka trolejbusové dráhy bude o dvou víkendech v prázdninových měsících. Objízdná trasa povede pro veškerou dopravu ul. U Cukrovaru a přes Nový Svět. Uzavírka bude zahájena až po dokončení mostu ul. U Cukrovaru.
Ulice Čajkovského - v termínu od 30. 6. do 30. 11. 2006. Uzavírka pro veškerou dopravu. Objízdná trasa vede ul. Pražská a přes nově zrekonstruovaný železniční přejezd. Ulice Přístaviště - v termínu od 5. 5. do 30. 11. 2006. Opět uzavírka pro veškerou dopravu. Objízdná trasa povede přes systém křižovatek pod Větruší.
(Právo)
LADISLAV JERIE
Ode dneška (24.4.) začínají na železniční trati Benešov - Praha náročné výluky
Cestující se musí obrnit na více než půl roku trpělivostí. Zpoždění osobních vlaků l rychlíků nebude nic mimořádného.
Benešovsko - Stavba vysokorychlostního koridoru letos pokračuje pracemi ve stanici Praha-Uhříněves. Kvůli zásadní rekonstrukci kolejiště, výstavbě nástupiště a úpravám trakčního vedení i zabezpečovacího zařízení je ode dneška na dva měsíce mimo provoz první traťová kolej mezi stanicemi Říčany a Uhříněves. Potom přijde na řadu druhá traťová kolej.
U Říčan se bude čekat až dvacet minut Kvůli omezené kapacitě tratě musí cestující, jenž ráno jezdí do Prahy spěšným vlakem Sp 1830 s odjezdem z Benešova v 6.13 hodin, počítat v cílové stanici se zpožděním až 20 minut. Stejného zdržení se při příjezdu na hlavní nádraží dočkají lidé v podvečerním rychlíku R 644 s odjezdem z Benešova v 17.43 hodin.
Výlukový jízdní řád ruší některé vlaky
V opačném směru bude ranní pantograf 9111 s příjezdem do Benešova v 7.10 hodin výchozí z Říčan (v úseku Praha -Říčany nejede). Zcela zrušen bude v pracovních dnech osobní vlak 9115, který podle běžného jízdního řádu přijíždí do Benešova v 8.10 hodin. Cestující z Hostivaře, Říčan, Stránčic a Čerčan mohou použít mimořádně zastavující rychlík R 631, jenž jede zhruba o čtvrt hodiny později. Úplně přestal jezdit osobní vlak z Prahy do Říčan s příjezdem ve 20.41 hodin.
Snížená rychlost zpozdí také přípoje
U dalších spojů je pravděpodobné, že kvůli snížené rychlosti v místě stavebních úprav bude docházet k pěti až desetiminutovým zpožděním, jež se částečně v Čerčanech, Benešově a Olbramovicích přenese i na přípojné vlaky.
Případné pozdní odjezdy výchozích osobních vlaků z Benešova směrem do Prahy mohou ovlivnit obraty souprav od zpožděných končících vlaků.
Omezení dopravy
zrušené vlaky v pracovních dnech v úseku
Praha (5,57) - Říčany (6.30) Os 9111
Praha (6.57) - Benešov (8.10) Os 9115
Praha (19,57) - Stránčlce (20.41) Os 9171
plánované zpoždění vlaků při příjezdu do Prahy
Sp 1830 Benešov (6.13) - Praha (7.12)
R 644 Benešov (17.43)-Praha (18.39)
šedou sú staré koľaje, červenou nové; stará trať sú dva šedé oblúky v hornej časti, preložka dve červené čiary v strede (s výh. č. 70) a sereďská trať dve červené čiary naspodu (s výh.č.69). Je vidieť, že preložka sa triafa medzi starú a sereďskú trať a sereďská sa odkláňa od svojej povodnej polohy bližšie ku starej trati. Preto ten nový trakčák uprostred 2. TK od serede vadiť nebude.