Koridory a vysokorychlostní tratě
Železničné koridory TEN (TransEuropean Network) na území SR:
IV. Szob - Štúrovo - Bratislava - Kúty - Břeclav
V. Kittsee - Bratislava - Žilina - Košice - Čierna n/Tisou - Čop
VI. Žilina - Čadca - Skalité - Zwardoń
IX. Hidasnémeti - Košice - Prešov - Plaveč - Muszyna
Práce na nich síce slimačím tempom, ale predsa-len postupujú, a tie sú námetom tejto diskusie ...
Dopravne stavby Reming Consult a.s.
_________________________________________________
Železniční koridory na území ČR:
I. st.hr. Německa - Děčín - Praha - Česká Třebová - Brno - Břeclav - st.hr. Rakouska
II. st. hr. Rakouska - Břeclav - Hodonín - Přerov - Ostrava - Petrovice u Karviné - st. hr. Polska
III. Cheb st.hr. - Mariánské Lázně - Plzeň - Beroun - Praha - Česká Třebová - Přerov - Ostrava - Bohumín - st. hr. Slovenska
IV. st. hr. Německa - Děčín - Praha - České Budějovice - Horní Dvořiště - st. hr. Rakouska
Železniční koridory (eStav.cz)
Železniční koridory
Železniční koridory ČR
Čo sa týka tej storočnej vody, to je štatistická záležitosť, kedy dôjde v danom prietokovom profile ku takému prietoku a tým aj výške hladiny vody, ktorá sa vyskytuje štatisticky raz za sto rokov. Čiže v najhoršom prípade začne pršať veľmi dlhú dobu na povodiach všetkých dotujúcich prítokoch a započítavajú sa tam všetky možné nepriaznivé varianty, ktoré môžu nastať... Podobne je koncipovaný aj betónovo-zemný viadukt na nosickom ostrove.
Q100 - budiž, znie to rozumne, ale kedy naposledy bola Q100 a kedy naposledy bola tá trať zatopená? Nechcem vyrývať, nepoznám súvislosti, ale aj PHS na vyložene nezmyselných miestach sa (keď to bolo potrebné) obhájili...
A stetovnice, kt. ostanu (ak ostanu) zarazene v telese sa odpaluju cca 10 cm pod planou telesa spodku, resp. este v urovni zemnej plane. Takze cisticke to urcite nevadi. To uz je ale problem spravcu - ZSR - ak to tam dovolia zhotovitelovi nechat.
A preco ti vadi, ze sa trat dviha kvoli 100 rocnej vode? Bude lepsie, ked ju utopime pri nejakej zivelnej pohrome?
Vyzerá to na poriadne obrátky v projektovej príprave stavby.
Výhoda, oproti iným stavbám je, že je tu minimum záberov cudzích pozemkov a teda najkomplikovanejšia časť projektu - majetkoprávne vysporiadanie a výkup pozemkov - by mohla byť bezproblémová a časovo nenáročná.
Ak by všetko išlo ako po masle, tak reálny začiatok vidím na rok 2017.
Žilina je kľúčová pre zmenu trakcie od BA (aj úsek PU - ZA). Miesto na TNS je vybraté -bude tam, kde dnešná meniareň pri teplárni. Pripojíme sa do rozvodne 110 kV v teplárni.
Prínosom pre obec Milochov bude, že staré teleso pôvodnej trate sa zmení na cestnú komunikáciu a vznikne tak konečne optimálne spojenie s Púchovom. Teraz musia jazdiť cez Pov. Bystricu. Výhoda tohto riešenia je, že nie je potrebné za drahé peniaze odstraňovať zo starého telesa všetky mosty a priepusty, prípadne aj celé teleso. Tým sa ušetrí veľa peňazí z rozpočtu stavby. Je to taká príjemná recyklácia objektov, ktoré sa stanú nepotrebnými. A keďže pláň telesa trate má min. 10 m šírku, cesta to bude ozaj komfortná. Je to aj treba, lebo Milochovčania prídu o žel. zastávku a zostanú odkázaní na cestnú MHD.
Ak niekde uvidíte zdvih nievlety oproti súčasnému stavu, tak v drvivej väčšine je to kvôli mostom a požadovanému prietoku vody pri Q100.