Koridory a vysokorychlostní tratě
Železničné koridory TEN (TransEuropean Network) na území SR:
IV. Szob - Štúrovo - Bratislava - Kúty - Břeclav
V. Kittsee - Bratislava - Žilina - Košice - Čierna n/Tisou - Čop
VI. Žilina - Čadca - Skalité - Zwardoń
IX. Hidasnémeti - Košice - Prešov - Plaveč - Muszyna
Práce na nich síce slimačím tempom, ale predsa-len postupujú, a tie sú námetom tejto diskusie ...
Dopravne stavby Reming Consult a.s.
_________________________________________________
Železniční koridory na území ČR:
I. st.hr. Německa - Děčín - Praha - Česká Třebová - Brno - Břeclav - st.hr. Rakouska
II. st. hr. Rakouska - Břeclav - Hodonín - Přerov - Ostrava - Petrovice u Karviné - st. hr. Polska
III. Cheb st.hr. - Mariánské Lázně - Plzeň - Beroun - Praha - Česká Třebová - Přerov - Ostrava - Bohumín - st. hr. Slovenska
IV. st. hr. Německa - Děčín - Praha - České Budějovice - Horní Dvořiště - st. hr. Rakouska
Železniční koridory (eStav.cz)
Železniční koridory
Železniční koridory ČR
No nechcem tu nikoho spochybňovať... Ja vychádzam len zo zadania pre dodávateľa stavebných prác, ktoré bolo oficiálne publikované. Ak je v zadaní čierne na bielom napísané, že tam má byť autoblok...
Mmch. autoblok a ETCS L2 sa navzájom vylučujú??? Lebo to tak z predchádzajúcich príspevkov vyznelo...
Where´s the truth?
Určite tam nebude autoblok. Na milión percent. Bude tam elektronické stavadlo a traťové zab. zar. automatické hradlo.
Akurát sa ešte nedávno polemizovalo (a polemizuje), či sa úroveň z Level 1 nezmení na Level 2.
Takze 11.6.2008 na 99% bude sa jazdit opat 160km/h za ucelom TBS v useku
RACA- PIESTANY ....radenie HV350+ cesky vozen ale iny ako minuly rok. Bude sa merat GPK.
Takze reportazi chtivy a fotochtivy nech sa paci.
Obnova celého úseku dlouhého 24,4 kilometru si vyžádá čtyři a půl miliardy korun, z toho tři čtvrtiny hradí Evropská unie. Stavba Červenka - Zábřeh začala v září 2005 a je poslední z pěti staveb na třetím železničním koridoru mezi Přerovem a Českou Třebovou. Práce včetně úklidu staveniště skončí 31. října, a vlaky pak budou jezdit rychlostí až 160 kilometrů v hodině. Dnes jezdí rychlostí 110 až 120 kilometrů a v místech, kde se zrovna pracuje, musejí zpomalit až na padesátku.
(Přerovský deník)
Cestující musí počítat s tím,že je silně omezí stavba železniční cesty, která bude mít parametry 21.století. Lidé cestující z táborského nádraží musí používat náhradní autobusy. Správa železniční dopravní cesty napojuje rekonstruovanou koridorovou trať do stanice Tábor a zprovozňuje nové zabezpečovací zařízení. Přestavba táborského nádraží je poslední etapou při modernizaci úseku Doubí uTábora -Tábor. Úsek až po táborské nádraží byl uveden do provozu v minulých dnech. Jeho součástí je také nově vybudovaná zastávka Tábor -Čápův Dvůr,která se slavnostně otevře 15.června.
Kvůli rekonstrukci bude uzavřen podchod pod nástupišti,k vlakům se tak lidé dostanou po náhradních přechodech. Během opravy se ale podchod prodlouží a bude sloužit jako spojnice mezi Blanickým předměstím a centrem města. Vznikne nové 350 metrů dlouhé nástupiště,čtyři nové výtahy pro bezbariérový přístup,vodicí pruhy a akustické majáčky pro nevidomé a slabozraké,lávka pro pěší, protihlukové stěny a především nový most přes nádraží za 140 milionů korun,který zaplatí stát.. Budovaný úsek má rozpočet 2,8 miliardy korun. Zhruba třetinu poskytl Evropský fond pro dopravu.
Jihočeský úsek je součástí IV..koridoru,který začíná v Děčíně,,pokračuje přes Prahu,Veselí n. L.a Č. Budějovice a končí v Horním Dvořišti. Hotový bu-de v polovině příštího roku. Pokud se podaří přesvědčit i ostatní státy,stavba koridoru bude pokračovat až do slovinského přístavu Koper.
(Haló noviny)
Mmch. neviem, čo sa čudujete, že sa tu o tom rozpisujeme, keď tu o aktivácii SIMIS-u na celom úseku nikto nič nenapísal. Odkiaľ to majú vedieť "obyčajní smrteľníci", keď v poslednej reportáži, ak si dobre pamätám, sa písalo, že niektoré AH ešte nefungujú, a o ich aktivácii sem nikto žiadne info nedal.
Takže ešte raz, SIMIS už fachčí durch od Jura až po Piešťany včítane traťového zab.zar., všetky traťové úseky sú vybavené AH od Siemensu či už z alebo bez oddielového návestidla AH. Takže dlhá stanica so Simisom je Jur až Piešťany, je to jasné?
Závěrečná konference byla výsledkem dvouleté aktivní spolupráce 23 partnerů ze 6 členských zemí EU (Německo, Polsko, ČR, Slovinsko, Rakousko, Itálie) pod vedením italského kraje Veneto. Cílem projektu bylo zlepšení celkového stavu dopravy mezi Baltem a Jadranem. O průběhu realizace jsme vás informovali vminulých číslech Železničáře.
Celý článek:
http://www.cd.cz/static/old/NEW/TCD2008/8_20proj.htm
Celý článek:
http://www.cd.cz/static/old/NEW/TCD2008/8_20kori.htm