Koridory a vysokorychlostní tratě
Železničné koridory TEN (TransEuropean Network) na území SR:
IV. Szob - Štúrovo - Bratislava - Kúty - Břeclav
V. Kittsee - Bratislava - Žilina - Košice - Čierna n/Tisou - Čop
VI. Žilina - Čadca - Skalité - Zwardoń
IX. Hidasnémeti - Košice - Prešov - Plaveč - Muszyna
Práce na nich síce slimačím tempom, ale predsa-len postupujú, a tie sú námetom tejto diskusie ...
Dopravne stavby Reming Consult a.s.
_________________________________________________
Železniční koridory na území ČR:
I. st.hr. Německa - Děčín - Praha - Česká Třebová - Brno - Břeclav - st.hr. Rakouska
II. st. hr. Rakouska - Břeclav - Hodonín - Přerov - Ostrava - Petrovice u Karviné - st. hr. Polska
III. Cheb st.hr. - Mariánské Lázně - Plzeň - Beroun - Praha - Česká Třebová - Přerov - Ostrava - Bohumín - st. hr. Slovenska
IV. st. hr. Německa - Děčín - Praha - České Budějovice - Horní Dvořiště - st. hr. Rakouska
Železniční koridory (eStav.cz)
Železniční koridory
Železniční koridory ČR
fotky nemam ale vo vyhybni Vrsok sú odstránené kolaje a vybagrovaný zvrsok
Oproti standardně prováděným měřením relativních odchylek GPK ve vlnovém pásmu 3 m-25 m byly nově měřeny a hodnoceny parametry GPK pro tratě s rychlostí vyšší než 120 km/h jako relativní odchylky i ve vlnovém pásmu 25 m-70 m, což umožnilo vyhodnocení stavu GPK pro vozidla s rychlostmi vyššími než 120 km/h.
Měření bylo zajištěno měřicím vozem pro železniční svršek TÚČD Praha, jehož měřicí systémy byly na základě novelizace ČSN přizpůsobeny pro tato měření. Jízdy pro měření GPK byly realizovány společně s měřicím vozem pevných trakčních zařízení. Vzhledem k tomu, že měřicí jízdy byly prováděny maximální traťovou rychlostí, bylo na všech koridorových tratích provedeno kontinuální měření interakce pantografu a trakčního vedení, což je potřebná podmínka pro bezpečný provoz elektrických hnacích vozidel ve smyslu evropských norem a TSI.
Měřicí souprava byla z důvodu dodržení potřebných podmínek měření a bezpečnosti provozu sestavena z měřicího vozu pro železniční svršek, dvou vozů diagnostické soupravy NDT, tří vozů Bmz a měřicího vozu pevných trakčních zařízení. V čele byla lokomotiva řady 151. Dne 18. 7. byly vozy Bmz nahrazeny vozy Bdmtee a hnacím vozidlem byla řada 362.
Vzhledem k náročnosti měření a organizace práce při jízdách celé soupravy byla celá akce organizována za úzké spolupráce TÚČD Praha se SŽDC, DKV Česká Třebová, DKV Praha, DKV Brno, GŘ ČD O 13, GŘ ČD O 11 a GŘ ČD O 16.
Další opakované měření se předpokládá v červenci 2008.
(Železničář)
http://www.zelpage.cz/trate/ceska-republika
môžeš si tam porovnať, ako sa na terajšej trati ČD 260 jazdilo v roku 1918, 1944 (za protektorátu), v r. 1989, dnes a aký GVD sa pripravuje na budúci rok.