Fotopostrehy z koridoru (2)

» Návrat

Pridané: 22.7.2017 8:00
Autor: Kamil Korecz, nick: » kamilk

Fotopostrehy z koridoru (2) V dnešnej aktualite vám prinášame obrazový pohľad na prebiehajúcu modernizáciu koridorovej trate č. 120 ŽSR. Zdokumentovaný je stavebne aktívny traťový úsek medzi Žilinou a Zlatovcami. Progres prác je možné odsledovať porovnaním s dokumentáciou rovnakého úseku z októbra minulého roka.

 

 

 

 

Všetky tu prezentované fotky vznikli dňa 8. júla 2017 cez presklenie zadných dverí rýchlika R 600, nesúceho komerčný názov. Nanešťastie poloha ranného slnka nebola snímaniu cez sklo veľmi priaznivá, avšak získané fotografie sú dostatočne čitateľné a dokážu predostrieť pohľad na aktuálny stav prác v zachytenom úseku. Všetky fotografie v galérii sú zoradené chronologicky od Žiliny po Trenčín-Zlatovce.


Predzvesť do Žiliny © Kamil Korecz

Jedna traťová koľaj za Žilinou je dokončená, druhá iba na krátkom úseku. Zvyšný úsek chýba, avšak železničný spodok a trakčné podpery sú dokončené. Pri hrádzi vodnej nádrže Hričov sa ponad trať buduje kovová konštrukcia, pravdepodobne lávka pre peších. Cestný nadjazd pri Hornom Hričove je sprevádzkovaný, starý bol asanovaný a trať je v tomto mieste už plne preložená. Zastávka Horný Hričov je pri prevádzkovanej traťovej koľaji dokončená, dokončuje sa podchod a nástupišťe pri vylúčenej.


Zastávka Horný Hričov © Kamil Korecz

Pred vjazdom do Dolného Hričova, konkrétne od km 194,469, sa objavuje aj novovybudovaná druhá traťová koľaj. V Dolnom Hričove je hotovo, vrátane napojenia vlečiek. V nadväzujúcom traťovom úseku je trať plne dokončená a prevádzkovaná dvojkoľajne. Dokončená je stanica Bytča aj zastávky Predmier a Plevník–Drienové.


Plevník-Drienové v novej podobe © Kamil Korecz

Za odrezom pred stanicou Považská Teplá trať nabieha na pôvodný zvršok v oboch traťových koľajach. Najbližšie stavebné práce je vidieť v stanici Považská Bystrica, kde sa buduje druhé nástupište, o jednu koľaj vzdialenejšie od budovy ako bolo to pôvodné (asanované). Za stanicou sa intenzívne pracuje na spodnej stavbe výraznej preložky, trať sa tu odsunie bližšie ku korytu Váhu. V krátkom úseku, kde bude trať viesť v pôvodnej stope, sa práce ešte nezačali.


Začiatok prekladaného úseku, Považská Bystrica © Kamil Korecz

V ďalšom úseku bude trať vedená dvoma novými tunelmi a viaduktom ponad vodnú nádrž Nosice. V mieste tunelových portálov je možné zahliadnuť stavebný ruch, ale nezdá sa, že by sa už začalo s razením. Vodná nádrž je takmer v celej šírke prehradená dočasným presypom, začalo sa s baranením základov pilierov mosta.


Presyp cez vodnú nádrž Nosice v mieste budúceho viaduktu © Kamil Korecz

Pravdepodobne až do stavebného dokončenia tunelov a viaduktu bude traťový úsek medzi Považskou Bystricou a Púchovom slúžiť v pôvodnej podobe a ako dvojkoľajný. Pred stanicou Púchov, v mieste dočasne umiestnenej pojazdnej transformátorovne, sa trať napája na zmodernizovaný a plne dokončený úsek. Ten pokračuje až do Trenčína, kde ešte stále prebiehajú práce na dokončení nového mosta cez Váh.


Zvršok na moste sa zdá byť kompletný, trolej chýba, Trenčín © Kamil Korecz

Preložením jednokoľajnej prevádzky na nový most sa mohli začať práce na stavbe druhej koľaje. Zostáva vykonať niekoľko málo prác na spodnej stavbe na trenčianskom predmostí, sfinalizovať pokládku zvršku a dokončiť napojenie chynorianskej trate. Trať na starých mostoch a nadväzujúcich úsekoch už bola znesená.


Čo bude so starými mostmi?, Trenčín © Kamil Korecz

Dokončením rozostavaných úsekov vznikne súvislá koridorová trať z Bratislavy–Rače až ku Žiline. S výnimkou náročného úseku medzi Púchovom a Považskou Bystricou sa dá očakávať pomerne skoré dokončenie stavebných prác. Zostáva otázkou, kedy a či vôbec sa bude pokračovať v prácach na ďalších úsekoch.

Úvodná snímka: Chynorianska trať odbočí poza protihlukovú stenu vpravo, Trenčín © Kamil Korecz

Kamil Korecz


Galéria k článku

Počet: 120     Stránky: / 4        

Foto Diaľničný nadjazd za Žilinou, 8.7.2017 © Kamil Kor ...

Foto Predzvesť do Žiliny, 8.7.2017 © Kamil Korecz

Foto Blíži sa koniec zmodernizovanej dvojkoľajky, 8.7.2 ...

Foto Ďalej hotová už len jedna koľaj, 8.7.2017 © Kamil ...

Foto Pomocná stavebná dráha, 8.7.2017 © Kamil Korecz

Foto Oddiel, 8.7.2017 © Kamil Korecz

Foto Koniec pomocnej stavebnej dráhy, 8.7.2017 © Kamil ...

Foto Budúca lávka pre peších?, 8.7.2017 © Kamil Korecz

Foto Zárez v preložke, 8.7.2017 © Kamil Korecz
nasledujúce obrázky »
Súvisiace trate


Súvisiace odkazy

Diskusia

Pozn.: Názory diskutujúcich sa nemusia zhodovať s názormi VLAKY.NET.

Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.

» Pridaj diskusný príspevok s obrázkom

Príspevky: 36     Stránky: / 2     Výpis:    
» FrantisekIII. Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
REPORTÉR
Príspevky: 360 25.7.2017 9:34
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Fotopostrehy z koridoru (2)

@azetdak: a este si zabudol na mlieko za 2kcs...

» azetdak Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 4 026 24.7.2017 16:31
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Fotopostrehy z koridoru (2)

Tratovak:
To máš jednoduché: Kdyby se to udělalo všechno najednou, vydojily by firmy ze státu mnohem méně peněz a navíc co by pak dělaly další roky? Takhle se udělá (za stejné peníze), kousek, chvíli se počká, (do skončení záruky), pak se zjistí, že je problémek a dělá se, za další peníze, další kousek. Prachy tečou proudem, práce je na léta a daňový poplatník to všechno hezky zacáluje. A ty, občane, drž hezky demokraticky hubu a plať! Že bys chtěl vyšší důchod? Nemáme. Menší doplatky za léky? Nelze. Fabrika je soukromá a když si nadiktuje 200% marže, tak nám nezbývá, než zaplatit. Takže, co jsme si vycinkali, to máme, můžeme si jít koupit bez fronty a pořadníku nahnilé banány a přdražený navoněný toaleťák. (Bývaly časy, že se na stejný účel dalo použít Rudé právo a stálo pár drobných. Dnes se ten hajzlpapír také vyplatí koupit v bývalé NDR).

» Vlado.P Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 73 24.7.2017 10:39
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Fotopostrehy z koridoru (2)

Dobrá reportáž,teším sa na ďaľšie pokračovania:-)

» tratovak Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
REPORTÉR
Príspevky: 8 180 24.7.2017 7:49
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Fotopostrehy z koridoru (2)

veru vyhodene peniaze, mohli sme tu trat radsej zavriet.

František, ona ta jankova sarkastická poznámka nebola až tak od veci.

Ide sa robiť DNV - KÚ na 200. Super. Ale bez ETCS. Na to bude extra stavba. Takže po stavebnej stránke to síce bude na 200, ale bez AB sa zníži rýchlosť zo 140 na 120, zníži sa bezpečnosť a priepustnosť. Na koľko rokov? Nedivil by som sa desaťročí...

Ide sa robiť PP - LUČ na 160. Super. Ale bez ETCS. Na to bude extra stavba. Takže po stavebnej stránke to síce bude na 160, ale bez AB ostane max. traťová rýchlosť 120, zníži sa bezpečnosť a priepustnosť. Na koľko rokov? Nedivil by som sa desťročí...

Konečne dojde na koridarizáciu ZA - KE. A opäť aby jedného šľahlo. Zase rovnaká chyba ako na Považí - začína sa najjednoduchšími úsekmi, ktoré neprinesú prakticky žiaden efekt (i keby sa tam tá 160 zaviedla rovno).

Tak do na čo sa tam tie prachy lejú???

» signalista Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 646 24.7.2017 0:17
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Fotopostrehy z koridoru (2)

Clean: Pokiaľ si dobre pamätám, je to porovnanie 2 verzií projektu (tu znázornená pôvodná červená a nová fialová). Kým pri Zast. NOSICE je tam to isté - Zast. NOSICE, tak pri Milochove je ZRUŠÍ SA.

» Clean Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 813 23.7.2017 22:55
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Fotopostrehy z koridoru (2)

Obr.
RE: Fotopostrehy z koridoru (2)

» Clean Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 813 23.7.2017 22:54
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Fotopostrehy z koridoru (2)

Obr.

» Clean Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 813 23.7.2017 22:30
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Fotopostrehy z koridoru (2)

Podľa pôvodného plánu zast. Milochov preložená severnejšie pri "rozbehu" obidvoch trás, viď obrázok.
RE: Fotopostrehy z koridoru (2)

» kamilk Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
REPORTÉR
Príspevky: 2 318 23.7.2017 22:10
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Fotopostrehy z koridoru (2)

» signalista | Milochov
Zaručené informácie nemám. Len toľko, čo som zachytil kade-tade po nete. Z týchto zdrojov viem, že pôvodne mala byť zastávka zrušená bez náhrady. Resp. náhradou mala byť nová cesta v stope dnešnej trate. No obec chce tradične aj to aj to, tak sa s preložením zastávky snáď počíta. Ale ktovie ako to nakoniec bude, však aj Dolný Hričov mala byť zast. bližšie k obci (pri cintoríne) a stanica len nákladná. Ako to skončilo vidieť v galérii.

» Zbyněk
Ďakujem.

» Zbyněk Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
ČLEN REDAKCIE
Príspevky: 43 071 23.7.2017 21:35
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: tuším sa volajú Larsony, či štetovnice ...

Přesněji Larsenovy štětovnice.

nasledujúce príspevky »